TeamGym 2014 - DM 2014 - Junior Finale


Junior Piger - 1. Division - Rytme
1. Greve Gymnasternre og Trampolin 12
Score: 20.550 / Tid: 02:46
2. Bolbro Gymnasterne 2
Score: 20.300 / Tid: 02:49
3. Bolbro Gymnasterne 1
Score: 20.133 / Tid: 02:42
4. Gladsaxe IF 1
Score: 18.800 / Tid: 02:25
5. Springteam Sæby 1
Score: 18.633 / Tid: 02:38
6. Herlufsholm GF 1
Score: 17.850 / Tid: 02:49
7. Viborg GF 1
Score: 17.800 / Tid: 02:44
8. TeamGym Aarhus 6
Score: 16.916 / Tid: 02:55
Junior Piger - 1. Division - Bane
1. Bolbro Gymnasterne 1
Score: 15.766 / Tid: 02:44
2. Greve Gymnasternre og Trampolin 12
Score: 15.733 / Tid: 02:25
3. Gladsaxe IF 1
Score: 15.300 / Tid: 02:38
4. Springteam Sæby 1
Score: 15.100 / Tid: 02.20
5. Viborg GF 1
Score: 14.933 / Tid: 02:43
6. Herlufsholm GF 1
Score: 14.866 / Tid: 02:33
7. Bolbro Gymnasterne 2
Score: 13.900 / Tid: 02:32
8. TeamGym Aarhus 6
Score: 13.566 / Tid: 02:31
Junior Piger - 1. Division - Trampet
1. Greve Gymnasternre og Trampolin 12
Score: 14.300 / Tid: 02:46
2. Bolbro Gymnasterne 1
Score: 13.833 / Tid: 02:45
3. Gladsaxe IF 1
Score: 13.600 / Tid: 02:44
4. Herlufsholm GF 1
Score: 13.500 / Tid: 02:34
5. Viborg GF 1
Score: 13.400 / Tid: 02:47
6. Springteam Sæby 1
Score: 12.733 / Tid: 02:13
7. TeamGym Aarhus 6
Score: 12.566 / Tid: 02:31
8. Bolbro Gymnasterne 2
Score: 10.433 / Tid: 02:36

Junior Piger - 2. Division - Rytme
1. Bellinge Gymnasterne 1
Score: 18.516 / Tid: 02:37
2. Greve Gymnasternre og Trampolin 13
Score: 17.332 / Tid: 02:51
3. GymHelsinge 2
Score: 15.700 / Tid: 02:51
4. Bolbro Gymnasterne 3
Score: 15.400 / Tid: 02:36
5. Silkeborg P/D 8
Score: 14.150 / Tid: 02:47
6. Herlufsholm GF 2
Score: 14.066 / Tid: 02:50
7. Gladsaxe IF 2
Score: 13.716 / Tid: 02:31
8. GHG-TeamGym Herlev 9
Score: 13.383 / Tid: 02:31
Junior Piger - 2. Division - Bane
1. Silkeborg P/D 8
Score: 14.700 / Tid: 02:18
2. Bolbro Gymnasterne 3
Score: 14.133 / Tid: 02.39
3. GHG-TeamGym Herlev 9
Score: 13.666 / Tid: 02:22
4. Bellinge Gymnasterne 1
Score: 13.200 / Tid: 02:30
5. GymHelsinge 2
Score: 12.300 / Tid: 02:34
6. Greve Gymnasternre og Trampolin 13
Score: 12.200 / Tid: 02:35
7. Herlufsholm GF 2
Score: 12.200 / Tid: 02:29
8. Gladsaxe IF 2
Score: 11.266 / Tid: 02:26
Junior Piger - 2. Division - Trampet
1. Silkeborg P/D 8
Score: 13.033 / Tid: 02:47
2. Herlufsholm GF 2
Score: 11.633 / Tid: 02:31
3. GymHelsinge 2
Score: 11.166 / Tid: 02:37
4. Bellinge Gymnasterne 1
Score: 11.066 / Tid: 02:36
5. Bolbro Gymnasterne 3
Score: 10.600 / Tid: 02:39
6. Greve Gymnasternre og Trampolin 13
Score: 10.533 / Tid: 02:36
7. GHG-TeamGym Herlev 9
Score: 9.400 / Tid: 02:30
8. Gladsaxe IF 2
Score: 9.066 / Tid: 02:36

Junior Piger - 3. Division - Rytme
1. Ølstykke GF 6
Score: 16.350 / Tid: 02:34
2. Randers GF 11
Score: 16.216 / Tid: 02:50
3. Herlufsholm GF 3
Score: 16.150 / Tid: 02:48
4. TeamGym Aarhus 7
Score: 15.933 / Tid: 02:58
5. Jerne IF 6
Score: 15.916 / Tid: 02:37
6. Nivå GF 2
Score: 15.900 / Tid: 02:38
7. Gadstrup TeamGym 10
Score: 15.383 / Tid: 02:37
8. TG Haslev/Ringsted 1
Score: 14.933 / Tid: 02:37
Junior Piger - 3. Division - Bane
1. Herlufsholm GF 3
Score: 13.466 / Tid: 02:48
2. Gadstrup TeamGym 10
Score: 13.433 / Tid: 02:14
3. Nivå GF 2
Score: 13.100 / Tid: 02:37
4. Ølstykke GF 6
Score: 12.733 / Tid: 02:32
5. TG Haslev/Ringsted 1
Score: 12.500 / Tid: 02:39
6. TeamGym Aarhus 7
Score: 12.166 / Tid: 02:29
7. Randers GF 11
Score: 11.766 / Tid: 02:34
8. Jerne IF 6
Score: 11.366 / Tid: 02:19
Junior Piger - 3. Division - Trampet
1. Randers GF 11
Score: 10.866 / Tid: 02:32
2. Nivå GF 2
Score: 10.600 / Tid: 02:38
3. Jerne IF 6
Score: 10.300 / Tid: 02:23
4. TeamGym Aarhus 7
Score: 10.166 / Tid: 02:24
5. Ølstykke GF 6
Score: 10.133 / Tid: 02:35
6. Gadstrup TeamGym 10
Score: 10.033 / Tid: 02:18
7. Herlufsholm GF 3
Score: 9.666 / Tid: 02:31
8. TG Haslev/Ringsted 1
Score: 9.500 / Tid: 02:42

Junior Piger - 4. Division - Rytme
1. Viborg GF 2
Score: 15.883 / Tid: 02:33
2. Slagelse GF 4
Score: 14.750 / Tid: 02:45
3. Hvidovre Gymnastik 1
Score: 14.616 / Tid: 02:38
4. Odder I.G.F 6
Score: 14.366 / Tid: 02:37
5. GF Køge Bugt 3
Score: 14.166 / Tid: 02:30
6. Ølstykke GF 5
Score: 13.633 / Tid: 02:46
7. TG Haslev/Ringsted 2
Score: 13.116 / Tid: 02:37
8. Svendborg GF 28
Score: 12.516 / Tid: 02:31
Junior Piger - 4. Division - Bane
1. Odder I.G.F 6
Score: 13.366 / Tid: 02:30
2. Slagelse GF 4
Score: 12.933 / Tid: 02:39
3. GF Køge Bugt 3
Score: 12.866 / Tid: 02:27
4. Svendborg GF 28
Score: 11.733 / Tid: 02:26
5. Ølstykke GF 5
Score: 11.500 / Tid: 02:28
6. TG Haslev/Ringsted 2
Score: 11.333 / Tid: 02:18
7. Viborg GF 2
Score: 11.033 / Tid: 02:46
8. Hvidovre Gymnastik 1
Score: 10.966 / Tid: 02:26
Junior Piger - 4. Division - Trampet
1. Viborg GF 2
Score: 10.800 / Tid: 02:45
2. Odder I.G.F 6
Score: 10.666 / Tid: 02:35
3. GF Køge Bugt 3
Score: 10.333 / Tid: 02:27
4. Ølstykke GF 5
Score: 10.266 / Tid: 02:29
5. Slagelse GF 4
Score: 10.166 / Tid: 02:39
6. Hvidovre Gymnastik 1
Score: 10.033 / Tid: 02:25
7. Svendborg GF 28
Score: 9.933 / Tid: 02:31
8. TG Haslev/Ringsted 2 (Kort)
Score: 8.900 / Tid: 01:07

Junior Piger - 5. Division - Rytme
1. Toreby Sundby GF 1
Score: 14.600 / Tid: 02:52
2. GymHelsinge 3
Score: 14.583 / Tid: 02:48
3. Gadstrup Gymnastik Forening 2
Score: 14.283 / Tid: 02:51
4. Gladsaxe IF 3
Score: 14.266 / Tid: 02:29
5. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 4
Score: 13.416 / Tid: 02:41
6. Taastrup GF 8
Score: 13.250 / Tid: 02:31
7. TeamGym Aarhus 8
Score: 13.250 / Tid: 03:02
8. Vejen GF 2
Score: 13.150 / Tid: 02:38
Junior Piger - 5. Division - Bane
1. Toreby Sundby GF 1
Score: 12.500 / Tid: 02:28
2. Vejen GF 2
Score: 12.300 / Tid: 02:30
3. Taastrup GF 8
Score: 11.933 / Tid: 02:24
4. Gadstrup Gymnastik Forening 2
Score: 10.900 / Tid: 02:28
5. GymHelsinge 3
Score: 10.500 / Tid: 02:36
6. TeamGym Aarhus 8
Score: 10.166 / Tid: 02:08
7. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 4
Score: 9.633 / Tid: 02:24
8. Gladsaxe IF 3
Score: 6.800 / Tid: 01:59
Junior Piger - 5. Division - Trampet
1. Taastrup GF 8
Score: 10.500 / Tid: 02:15
2. Gadstrup Gymnastik Forening 2
Score: 10.466 / Tid: 02:30
3. Vejen GF 2
Score: 9.800 / Tid: 02:18
4. Rødovre og Omegns Gymnastikforening 4
Score: 9.666 / Tid: 02:46
5. GymHelsinge 3
Score: 8.933 / Tid: 02:32
6. Toreby Sundby GF 1
Score: 8.600 / Tid: 02:30
7. TeamGym Aarhus 8
Score: 8.600 / Tid: 02:04
8. Gladsaxe IF 3
Score: 8.333 / Tid: 02:06

Junior Piger - 6. Division - Rytme
1. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 12.366 / Tid: 02:35
2. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 12.083 / Tid: 02:47
3. Oure-Gudme 1
Score: 11.983 / Tid: 02:35
4. Eskilstrup G & IF 2
Score: 11.683 / Tid: 02:40
5. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 8
Score: 10.833 / Tid: 02:51
6. Vejen GF 4
Score: 10.500 / Tid: 02:57
7. Sillkeborg P/D 9
Score: 8.616 / Tid: 02:50
Junior Piger - 6. Division - Bane
1. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 11.400 / Tid: 02:35
2. Oure-Gudme 1
Score: 11.233 / Tid: 02:06
3. Eskilstrup G & IF 2
Score: 10.033 / Tid: 02:27
4. Vejen GF 4
Score: 9.916 / Tid: 02:45
5. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 9.300 / Tid: 02:31
6. Sillkeborg P/D 9
Score: 9.100 / Tid: 02:02
7. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 8
Score: 8.266 / Tid: 02:20
Junior Piger - 6. Division - Trampet
1. Oure-Gudme 1
Score: 9.633 / Tid: 02:05
2. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 9.466 / Tid: 02:26
3. Eskilstrup G & IF 2
Score: 9.466 / Tid: 02:22
4. Vejen GF 4
Score: 9.166 / Tid: 02:41
5. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 8.633 / Tid: 02:30
6. Sillkeborg P/D 9
Score: 8.066 / Tid: 02:20
7. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 8
Score: 6.733 / Tid: 02:02

Junior Piger - 7. Division - Rytme
1. Randers GF 12
Score: 13.633 / Tid: 02:49
2. Toreby Sundby GF 2
Score: 12.416 / Tid: 02:49
3. Lille Næstved IF 1
Score: 12.066 / Tid: 02:45
4. Oure-Gudme IF 2
Score: 11.133 / Tid: 02:36
5. Svendborg GF 27
Score: 11.016 / Tid: 02:33
6. Vedbæk GF 3
Score: 10.766 / Tid: 02:51
7. TeamGym Fensmark 1
Score: 10.350 / Tid: 02:31
8. Taastrup GF 7
Score: 10.333 / Tid: 02:38
Junior Piger - 7. Division - Bane
1. Lille Næstved IF 1
Score: 10.700 / Tid: 02:22
2. Randers GF 12
Score: 10.200 / Tid: 02:18
3. Oure-Gudme IF 2
Score: 9.766 / Tid: 01:58
4. Toreby Sundby GF 2
Score: 9.133 / Tid: 02:14
5. Taastrup GF 7
Score: 8.700 / Tid: 01:55
6. Svendborg GF 27
Score: 7.733 / Tid: 02:30
7. TeamGym Fensmark 1
Score: 7.500 / Tid: 02:10
8. Vedbæk GF 3
Score: 7.433 / Tid: 02:34
Junior Piger - 7. Division - Trampet
1. Randers GF 12
Score: 8.800 / Tid: 02:26
2. Lille Næstved IF 1
Score: 8.233 / Tid: 02:22
3. Toreby Sundby GF 2
Score: 8.100 / Tid: 02:23
4. Oure-Gudme IF 2
Score: 7.933 / Tid: 02:09
5. Taastrup GF 7
Score: 7.900 / Tid: 01:54
6. Vedbæk GF 3
Score: 7.500 / Tid: 02:26
7. Svendborg GF 27
Score: 7.033 / Tid: 02:38
8. TeamGym Fensmark 1
Score: 6.433 / Tid: 02:00

Junior Piger - 8. Division - Rytme
1. IF32 Glostrup Gymnastikforening 3
Score: 10.833 / Tid: 02:40
2. TG Haslev/Ringsted 3
Score: 10.366 / Tid: 02:32
3. Farum GF 1
Score: 9.666 / Tid: 02:39
4. FG90 Frederikshavn 2
Score: 8.533 / Tid: 03:23
5. Sengeløse Gymnastik Forening 1
Score: 8.133 / Tid: 02:48
6. Farum GF 2
Score: 7.750 / Tid: 02:42
7. Gymnastikforeningen ODK 1
Score: 6.050 / Tid: 02:52
Junior Piger - 8. Division - Bane
1. IF32 Glostrup Gymnastikforening 3
Score: 9.566 / Tid: 02:02
2. Farum GF 1
Score: 9.216 / Tid: 02:10
3. TG Haslev/Ringsted 3
Score: 7.966 / Tid: 02:14
4. FG90 Frederikshavn 2
Score: 7.800 / Tid: 01:51
5. Gymnastikforeningen ODK 1
Score: 7.400 / Tid: 02:30
6. Sengeløse Gymnastik Forening 1
Score: 7.000 / Tid: 02:17
7. Farum GF 2
Score: 4.100 / Tid: 02:03
Junior Piger - 8. Division - Trampet
1. IF32 Glostrup Gymnastikforening 3
Score: 8.300 / Tid: 02:36
2. Farum GF 1
Score: 8.100 / Tid: 02:08
3. TG Haslev/Ringsted 3
Score: 8.000 / Tid: 02:12
4. FG90 Frederikshavn 2
Score: 7.933 / Tid: 02:04
5. Sengeløse Gymnastik Forening 1
Score: 7.700 / Tid: 02:27
6. Gymnastikforeningen ODK 1
Score: 6.500 / Tid: 02:30
7. Farum GF 2
Score: 5.900 / Tid: 02:02

Junior Mix - 1. Division - Rytme
1. GymHelsinge 1
Score: 17.233 / Tid: 02:34
2. Taastrup GF 2
Score: 16.150 / Tid: 02:39
3. Odder I.G.F 7
Score: 15.183 / Tid: 02:36
4. Ølstykke GF 4
Score: 14.933 / Tid: 02:40
5. Starup U & IF 2
Score: 14.183 / Tid: 02:38
6. GF Købe Bugt 5
Score: 13.200 / Tid: 02:24
7. Lille Næstved IF 4
Score: 12.808 / Tid: 02:31
8. Farum GF 3
Score: 9.983 / Tid: 02:52
9. Vídar - Sønderborg 2
Score: 9.400 / Tid: 02:45
Junior Mix - 1. Division - Bane
1. Ølstykke GF 4
Score: 13.433 / Tid: 02:31
2. Starup U & IF 2
Score: 13.433 / Tid: 02:38
3. GymHelsinge 1
Score: 12.900 / Tid: 02:39
4. Odder I.G.F 7
Score: 12.900 / Tid: 02:36
5. Taastrup GF 2
Score: 11.833 / Tid: 02:28
6. GF Købe Bugt 5
Score: 11.833 / Tid: 02:49
7. Lille Næstved IF 4
Score: 11.100 / Tid: 02:18
8. Farum GF 3
Score: 7.233 / Tid: 02:24
9. Vídar - Sønderborg 2
Score: 5.033 / Tid: 02:08
Junior Mix - 1. Division - Trampet
1. GF Købe Bugt 5
Score: 12.333 / Tid: 02:24
2. GymHelsinge 1
Score: 11.966 / Tid: 02:11
3. Ølstykke GF 4
Score: 11.733 / Tid: 01:50
4. Odder I.G.F 7
Score: 11.533 / Tid: 02:38
5. Starup U & IF 2
Score: 11.000 / Tid: 02:34
6. Taastrup GF 2
Score: 10.566 / Tid: 02:26
7. Lille Næstved IF 4
Score: 8.900 / Tid: 02:21
8. Farum GF 3
Score: 8.100 / Tid: 02:23
9. Vídar - Sønderborg 2
Score: 7.866 / Tid: 01:53

Junior Drenge - 1. Division - Rytme
1. TeamGym Aarhus 3
Score: 19.400 / Tid: 02:58
2. Silkeborg P/D 6
Score: 16.800 / Tid: 02:44
3. Svendborg GF 5
Score: 16.800 / Tid: 02:38
4. Gadstrup TeamGym 9
Score: 16.600 / Tid: 03:44
5. Gladsaxe IF 12
Score: 16.400 / Tid: 02:40
6. Starup U & IF 1
Score: 15.900 / Tid: 02:39
7. Randers GF 13
Score: 15.700 / Tid: 02:41
8. Ringsted IF - Gymnastik 8
Score: 15.550 / Tid: 03:37
9. GF Køge Bugt 14
Score: 12.950 / Tid: 02:36
Junior Drenge - 1. Division - Bane
1. Starup U & IF 1
Score: 16.116 / Tid: 02:36
2. TeamGym Aarhus 3
Score: 15.166 / Tid: 02:34
3. Ringsted IF - Gymnastik 8
Score: 14.166 / Tid: 02:33
4. Silkeborg P/D 6
Score: 14.100 / Tid: 02:42
5. Randers GF 13
Score: 13.533 / Tid: 02:35
6. Gadstrup TeamGym 9
Score: 13.466 / Tid: 02:32
7. Svendborg GF 5
Score: 12.266 / Tid: 02:40
8. Gladsaxe IF 12
Score: 11.933 / Tid: 02:33
9. GF Køge Bugt 14
Score: 11.400 / Tid: 02:47
Junior Drenge - 1. Division - Trampet
1. Starup U & IF 1
Score: 15.333 / Tid: 02:32
2. TeamGym Aarhus 3
Score: 14.133 / Tid: 02:50
3. Svendborg GF 5
Score: 14.066 / Tid: 02:35
4. Silkeborg P/D 6
Score: 13.400 / Tid: 02:26
5. Gladsaxe IF 12
Score: 12.666 / Tid: 02:27
6. Gadstrup TeamGym 9
Score: 12.533 / Tid: 02:30
7. Randers GF 13
Score: 11.900 / Tid: 02:37
8. Ringsted IF - Gymnastik 8
Score: 11.700 / Tid: 02:32
9. GF Køge Bugt 14
Score: 10.133 / Tid: 02:51

Junior Drenge - 2. Division - Rytme
1. Silkeborg P/D 7
Score: 13.900 / Tid: 02:45
2. Ringsted IF - Gymnastik 9
Score: 13.800 / Tid: 03:23
3. Greve Gymnasternre og Trampolin 2
Score: 13.566 / Tid: 02:19
4. Slagelse GF 2
Score: 12.566 / Tid: 02:29
5. Taastrup GF 1
Score: 11.900 / Tid: 02:33
6. Lille Næstved IF 3
Score: 11.350 / Tid: 02:29
7. GF Køge Bugt 15
Score: 8.200 / Tid: 02:26
8. Svendborg GF 6
Score: 7.933 / Tid: 02:44
9. IF 32 Glostrup Gymnastikforening 5
Score: 7.900 / Tid: 02:13
Junior Drenge - 2. Division - Bane
1. Greve Gymnasternre og Trampolin 2
Score: 12.500 / Tid: 02:35
2. Slagelse GF 2
Score: 12.300 / Tid: 02:39
3. Lille Næstved IF 3
Score: 12.100 / Tid: 02:18
4. Silkeborg P/D 7
Score: 11.800 / Tid: 02:16
5. Taastrup GF 1
Score: 11.300 / Tid: 02:34
6. Ringsted IF - Gymnastik 9
Score: 11.266 / Tid: 02:09
7. Svendborg GF 6
Score: 9.900 / Tid: 02:19
8. GF Køge Bugt 15
Score: 8.000 / Tid: 02:50
9. IF 32 Glostrup Gymnastikforening 5
Score: 7.766 / Tid: 02:35
Junior Drenge - 2. Division - Trampet
1. Slagelse GF 2
Score: 11.400 / Tid: 02:37
2. Taastrup GF 1
Score: 11.000 / Tid: 02:33
3. Greve Gymnasternre og Trampolin 2
Score: 10.566 / Tid: 02:30
4. Silkeborg P/D 7
Score: 10.433 / Tid: 02:24
5. Ringsted IF - Gymnastik 9
Score: 10.300 / Tid: 02:15
6. Svendborg GF 6 (Mangler)
Score: 9.933 / Tid: 00:00
7. GF Køge Bugt 15
Score: 8.933 / Tid: 02:28
8. Lille Næstved IF 3
Score: 8.400 / Tid: 02:22
9. IF 32 Glostrup Gymnastikforening 5
Score: 7.333 / Tid: 02:42

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline