Sports Acrobatik 2014 - DM 2014 2. Runde - Junior


Junior Pige Par - 1. Division
1. Mie & Sarah (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 8.30 / Tid: 03:12
2. Kathrine & Mie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.65 / Tid: 03:23
3. Else & Lærke (Fuglebjerg IF)
Score: 6.30 / Tid: 03:11
4. Freja & Sille (Fuglebjerg IF)
Score: 6.25 / Tid: 03:17
5. Mathilde & Emilia (DHG Gymnastik)
Score: 6.05 / Tid: 03:18
6. Katja & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.00 / Tid: 03:18
7. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 5.00 / Tid: 03:22
8. Rebecca & Sif (DHG Gymnastik)
Score: 4.25 / Tid: 03:27
Junior Pige Par - 2. Division
1. Alberte & Signe (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.10 / Tid: 02:46
2. Svea & Jamila (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.65 / Tid: 03:18
3. Sophia & Camilla (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.50 / Tid: 03:17
4. Nina & Emilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.00 / Tid: 03:18
5. Maja & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 5.95 / Tid: 03:25
6. Elina & Sascha (Fuglebjerg IF)
Score: 5.90 / Tid: 03:21
7. Anne & Lærke (DHG Gymnastik)
Score: 5.90 / Tid: 03:08
8. Nanna & Trisha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 4.65 / Tid: 03:08
Junior Pige Par - 3. Division
1. Emilie & Nadia (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.75 / Tid: 02:35
2. Camilla & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 7.75 / Tid: 03:12
3. Josefine & Maria (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.55 / Tid: 02:55
4. Sofie & Cathrine (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.50 / Tid: 03:16
5. Julie & Emilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.10 / Tid: 02:45
6. Signe & Caroline (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 5.95 / Tid: 03:05
7. Lærke & Julie (Sakskøbing GF)
Score: 5.10 / Tid: 02:49
8. Auguste & Emma (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 4.00 / Tid: 03:08

Junior Pige Par - 4. Division
1. Simone & Nadia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.90 / Tid: 03:09
2. Mathilde & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.75 / Tid: 03:03
3. Isabella & Mie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.65 / Tid: 03:04
4. Line & Karla (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 4.60 / Tid: 03:04
Junior Pige Gruppe - 1. Division
1. Laura & Nikoline & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 8.00 / Tid: 03:22
2. Luna & Caroline & Agnes (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 7.40 / Tid: 03:12
3. Catarine & Solbjørg & Sara (Hammel Gymnastikforening)
Score: 7.40 / Tid: 03:12
4. Mai & Dikte & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 7.00 / Tid: 03:19
5. Cecilie & Nicoline & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 6.50 / Tid: 03:09
6. Sarah & Sara & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.30 / Tid: 03:20
7. Olivia & Sally & Anne-Sofie (Vejlby)
Score: 5.60 / Tid: 03:21
8. Katja & Signe & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 4.85 / Tid: 03:20
Junior Pige Gruppe - 2. Division
1. Mathilde & Marie & Astrid (Hammel Gymnastikforening)
Score: 7.20 / Tid: 03:09
2. Elisa & Matilde & Freja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.00 / Tid: 03:08
3. Ida & Clara & Frederikke (Sakskøbing GF)
Score: 6.25 / Tid: 03:23
4. Nanna & Maria & Ann-Sofie (TST Gymnastik)
Score: 6.20 / Tid: 03:22
5. Luna & Cecilie & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 5.90 / Tid: 03:14
6. Tine & Sofie & Esther (TST Gymnastik)
Score: 4.85 / Tid: 03:35

Junior Pige Gruppe - 3. Division
1. Mathilde & Sarah & Julie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.70 / Tid: 03:09
2. Maria & Cecilie & Sofie (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 6.35 / Tid: 03:19
3. Charlotte & Natacha & Christina (TST Gymnastik)
Score: 6.15 / Tid: 03:37
4. Sille & Ida & Kristine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.10 / Tid: 03:21
5. Sofie & Sarah & Signe (TST Gymnastik)
Score: 5.95 / Tid: 03:17
6. Maria & Josefine & Liv (TST Gymnastik)
Score: 5.50 / Tid: 03:25
7. Nina & Maria & Camilla (Holstebro GF)
Score: 5.40 / Tid: 03:19
8. Sarah & Laura & Frederikke (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 5.15 / Tid: 03:11
Junior Pige Gruppe - 4. Division
1. Benedicte & Karoline & Sarah (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 6.80 / Tid: 03:02
2. Mathilde & Emma & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.35 / Tid: 03:14
3. Dorthea & Victoria & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 6.05 / Tid: 03:00
4. Laura & Cecilie & Frederikke (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 5.90 / Tid: 03:06
5. Louise & Andrea & Nadia (Sakskøbing GF)
Score: 5.45 / Tid: 03:09
6. Fenja & Ida & Fie (Vejlby)
Score: 1.75 / Tid: 03:11

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline