Sports Acrobatik 2014 - DM 2014 2. Runde - Senior


Senior Dame Par - 1. Division
1. Ida & Julie (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 7.35 / Tid: 03:13
2. Pernille & Alma (TST Gymnastik)
Score: 7.00 / Tid: 03:05
3. Simone & Masja (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 7.00 / Tid: 03:16
4. Kristine & Frederikke (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 6.85 / Tid: 03:20
5. Anne-Line & Amanda (TST Gymnastik)
Score: 6.80 / Tid: 03:09
6. Anita & Lærke (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 6.45 / Tid: 03:10
7. Natasja & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.25 / Tid: 03:21
8. Gunhild & Mai (DHG Gymnastik)
Score: 6.05 / Tid: 03:27
Senior Dame Par - 2. Division
1. Cecilie & Selina (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 7.25 / Tid: 02:50
2. Fie & Nicoline (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 6.90 / Tid: 03:18
3. Olivia & Tascha (DHG Gymnastik)
Score: 6.75 / Tid: 03:15
4. Signe & Nanna (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 6.75 / Tid: 03:21
5. Louise & Sasha (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.70 / Tid: 03:01
6. Mette & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 6.30 / Tid: 03:19
7. Camilla & Nanna (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 5.95 / Tid: 03:06
8. Juliane & Nanna (Holstebro GF)
Score: 4.40 / Tid: 03:01
Senior Dame Par - 3. Division
1. Johanne & Mette (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.05 / Tid: 03:09
2. Cecilie & Tina (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 6.85 / Tid: 02:53
3. Sofie & Cecilie (Silkeborg P / D)
Score: 6.55 / Tid: 03:00
4. Laura & Emilia (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 5.50 / Tid: 03:16

Senior Mix Par - 1. Division
1. Amalie & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.90 / Tid: 03:17
2. Astrid & Morten (TST Gymnastik)
Score: 7.15 / Tid: 03:17
3. Rikke & Casper (TST Gymnastik)
Score: 6.80 / Tid: 02:38
4. Anna & Christian (Fuglebjerg IF)
Score: 6.50 / Tid: 03:26
5. Emma & David (Sakskøbing GF)
Score: 6.35 / Tid: 03:03
6. Martha & Claus (TST Gymnastik)
Score: 5.90 / Tid: 03:16
7. Luna & Jonas (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 5.85 / Tid: 02:42
Senior Dame Gruppe - 2. Division
1. Ellen Marie & Stinne & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 6.70 / Tid: 03:10
2. Cilia & Nanna & Nete (Silkeborg P / D)
Score: 6.50 / Tid: 03:21
3. Louise & Louise & Antonia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.25 / Tid: 03:14
4. Klara & Ann & Kristine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 5.75 / Tid: 03:08
5. Maya & Mia & Charlotte (TST Gymnastik)
Score: 2.15 / Tid: 03:03
6. Anja & Iben & Rebecca (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 1.85 / Tid: 03:26
Senior Dame Gruppe - 1. Division
1. Maja & Cathrine & Cecilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 7.40 / Tid: 03:20
2. Natascha & Freja & Freja (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 7.40 / Tid: 03:20
3. Mille & Maria & Ellen (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 6.90 / Tid: 03:15
4. Emila & Karina & Sofie (Vejlby)¨
Score: 6.55 / Tid: 03:17
5. Frida & Annabel & Ida (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.20 / Tid: 03:30
6. Emma & Teresse & Vibeke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.05 / Tid: 03:31
7. Mathilde & Maria & Rikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 4.90 / Tid: 02:58

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline