Efterskolerne 2014 - Efterskole DM 2014 i TeamGym


Pige A - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund 3
Score: 17.483 / Tid: 02:53
2. Stevns 1
Score: 17.066 / Tid: 02:55
3. Vejstrup 2
Score: 16.933 / Tid: 02:53
4. Vesterlund 5
Score: 16.333 / Tid: 02:47
5. Sorø Gymnastikefterskole 2
Score: 15.800 / Tid: 02:38
Pige A - 1. Division - Bane
1. Vesterlund 3
Score: 17.150 / Tid: 02:09
2. Stevns 1
Score: 14.150 / Tid: 02:36
3. Vesterlund 5
Score: 13.850 / Tid: 02:14
4. Vejstrup 2
Score: 13.100 / Tid: 02:39
5. Sorø Gymnastikefterskole 2
Score: 12.850 / Tid: 02:33
Pige A - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund 3
Score: 15.466 / Tid: 02:19
2. Stevns 1
Score: 14.366 / Tid: 02:41
3. Vejstrup 2
Score: 13.466 / Tid: 02:38
4. Vesterlund 5
Score: 10.166 / Tid: 02:25
5. Sorø Gymnastikefterskole 2
Score: 9.433 / Tid: 02:29

Pige B - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund 1
Score: 14.800 / Tid: 02:44
2. Sorø Gymnastikefterskole 1
Score: 14.633 / Tid: 02:44
3. Bjergsnæs Efterskole 1
Score: 13.133 / Tid: 02:39
4. Vejstrup 1
Score: 12.633 / Tid: 02:54
5. Flemming 1
Score: 11.950 / Tid: 02:48
6. Ågård Efterskole 2
Score: 11.866 / Tid: 02:44
7. Gunslevholm 2
Score: 11.266 / Tid: 02:41
Pige B - 1. Division - Bane
1. Vejstrup 1
Score: 12.150 / Tid: 02:31
2. Gunslevholm 2
Score: 12.100 / Tid: 02:23
3. Vesterlund 1
Score: 11.750 / Tid: 02:09
4. Bjergsnæs Efterskole 1
Score: 10.950 / Tid: 01:58
5. Sorø Gymnastikefterskole 1
Score: 9.900 / Tid: 02:33
6. Flemming 1
Score: 8.850 / Tid: 02:37
7. Ågård Efterskole 2
Score: 6.175 / Tid: 02:34
Pige B - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund 1
Score: 12.100 / Tid: 02:09
2. Vejstrup 1
Score: 11.700 / Tid: 02:32
3. Bjergsnæs Efterskole 1
Score: 11.500 / Tid: 02:10
4. Gunslevholm 2
Score: 11.400 / Tid: 02:25
5. Flemming 1
Score: 10.600 / Tid: 02:32
6. Sorø Gymnastikefterskole 1
Score: 9.766 / Tid: 02:32
7. Ågård Efterskole 2
Score: 6.533 / Tid: 02:36

Pige B - 2. Division - Rytme
1. Skibelund Gymnastik og Idrætsefterskole 1
Score: 11.033 / Tid: 02:49
2. Gudenaadalens Eftertskole 1
Score: 10.500 / Tid: 02:47
3. Gunslevholm 3
Score: 8.516 / Tid: 02:41
4. Brejninggaard Efterskole 1
Score: 8.333 / Tid: 02:55
5. Ringe Efterskole 1
Score: 8.266 / Tid: 02:39
6. Skyum Idrætsefterskole 1
Score: 7.800 / Tid: 02:51
7. Haslev Idrætseftertskole 1
Score: 7.333 / Tid: 02:25
Pige B - 2. Division - Bane
1. Skyum Idrætsefterskole 1
Score: 9.400 / Tid: 01:52
2. Ringe Efterskole 1
Score: 8.300 / Tid: 01:56
3. Skibelund Gymnastik og Idrætsefterskole 1
Score: 7.450 / Tid: 02:12
4. Gudenaadalens Eftertskole 1
Score: 6.950 / Tid: 02:33
5. Gunslevholm 3
Score: 6.650 / Tid: 02:17
6. Haslev Idrætseftertskole 1
Score: 6.400 / Tid: 01:51
7. Brejninggaard Efterskole 1
Score: 5.950 / Tid: 02:47
Pige B - 2. Division - Trampet
1. Gudenaadalens Eftertskole 1
Score: 11.300 / Tid: 02:16
2. Skyum Idrætsefterskole 1
Score: 10.933 / Tid: 01:41
3. Ringe Efterskole 1
Score: 10.300 / Tid: 01:56
4. Brejninggaard Efterskole 1
Score: 9.966 / Tid: 02:50
5. Skibelund Gymnastik og Idrætsefterskole 1
Score: 9.533 / Tid: 02:05
6. Gunslevholm 3
Score: 8.833 / Tid: 02:37
7. Haslev Idrætseftertskole 1
Score: 8.300 / Tid: 02:20

Mix A - 1. Division - Rytme
1. Sorø Gymnastikefterskole 3
Score: 16.783 / Tid: 02:57
2. Flemming 4
Score: 16.600 / Tid: 02:39
3. Gunslevholm 1
Score: 11.766 / Tid: 02:25
4. BGI Akademiet 1
Score: 10.983 / Tid: 03:01
5. TG Berns 2
Score: 9.866 / Tid: 02:47
Mix A - 1. Division - Bane
1. Flemming 4
Score: 15.050 / Tid: 02:41
2. Sorø Gymnastikefterskole 3
Score: 14.900 / Tid: 02:29
3. Gunslevholm 1
Score: 12.800 / Tid: 02:05
4. BGI Akademiet 1
Score: 12.800 / Tid: 02:33
5. TG Berns 2
Score: 10.050 / Tid: 02:15
Mix A - 1. Division - Trampet
1. Flemming 4
Score: 14.700 / Tid: 02:40
2. Sorø Gymnastikefterskole 3
Score: 13.933 / Tid: 02:34
3. BGI Akademiet 1
Score: 12.233 / Tid: 02:33
4. Gunslevholm 1
Score: 11.933 / Tid: 02:31
5. TG Berns 2
Score: 11.600 / Tid: 02:16

Mix B - 1. Division - Rytme
1. Flemming 5
Score: 12.766 / Tid: 02:52
2. Gudenaadalens Eftertskole 2
Score: 12.300 / Tid: 02:49
3. Gørlev 1
Score: 11.800 / Tid: 02:36
4. Ringe Efterskole 3
Score: 10.766 / Tid: 02:35
5. Ringe Efterskole 4
Score: 10.266 / Tid: 02:37
6. Sundved 2
Score: 10.216 / Tid: 03:06
7. Gørlev 2
Score: 8.966 / Tid: 02:34
8. Elbæk Mix 1
Score: 8.100 / Tid: 02:58
Mix B - 1. Division - Bane
1. Ringe Efterskole 3
Score: 10.550 / Tid: 01:42
2. Flemming 5
Score: 10.150 / Tid: 02:28
3. Gudenaadalens Eftertskole 2
Score: 9.350 / Tid: 02:02
4. Gørlev 1
Score: 8.600 / Tid: 01:49
5. Elbæk Mix 1
Score: 8.050 / Tid: 01:51
6. Ringe Efterskole 4
Score: 7.850 / Tid: 02:01
7. Sundved 2
Score: 7.850 / Tid: 02:54
8. Gørlev 2
Score: 5.050 / Tid: 01:59
Mix B - 1. Division - Trampet
1. Flemming 5
Score: 11.033 / Tid: 02:28
2. Ringe Efterskole 3
Score: 10.800 / Tid: 02:06
3. Gudenaadalens Eftertskole 2
Score: 10.666 / Tid: 02:09
4. Elbæk Mix 1
Score: 10.300 / Tid: 02:06
5. Ringe Efterskole 4
Score: 9.633 / Tid: 02:12
6. Gørlev 1
Score: 9.500 / Tid: 02:01
7. Gørlev 2
Score: 9.200 / Tid: 02:03
8. Sundved 2
Score: 8.400 / Tid: 02:29

Drenge A - 1. Division - Rytme
1. Flemming 2
Score: 21.133 / Tid: 02:49
2. Vejstrup 3
Score: 20.500 / Tid: 03:02
3. Vesterlund 4
Score: 18.833 / Tid: 03:05
4. Stevns 2
Score: 17.566 / Tid: 02:38
5. Vesterlund 6
Score: 16.100 / Tid: 02:53
6. Vejstrup 4
Score: 16.033 / Tid: 03:02
7. Vesterlund 7
Score: 14.866 / Tid: 03:00
8. Bjergsnæs Efterskole 2
Score: 14.833 / Tid: 02:30
9. TG Berns 1
Score: 12.633 / Tid: 02:45
10. Vedersø Idrætsefterskole 1
Score: 12.533 / Tid: 02:50
Drenge A - 1. Division - Bane
1. Vesterlund 4
Score: 19.650 / Tid: 02:38
2. Vejstrup 3
Score: 16.700 / Tid: 02:37
3. Flemming 2
Score: 16.000 / Tid: 02:42
4. Stevns 2
Score: 15.150 / Tid: 02:41
5. Vedersø Idrætsefterskole 1
Score: 14.100 / Tid: 02:15
6. Bjergsnæs Efterskole 2
Score: 13.700 / Tid: 02:13
7. Vesterlund 7
Score: 13.500 / Tid: 02:07
8. Vejstrup 4
Score: 12.900 / Tid: 02:28
9. Vesterlund 6
Score: 12.600 / Tid: 02:25
10. TG Berns 1
Score: 12.050 / Tid: 02:16
Drenge A - 1. Division - Trampet
1. Flemming 2
Score: 19.200 / Tid: 02:43
2. Vesterlund 4
Score: 18.533 / Tid: 02:38
3. Vejstrup 3
Score: 17.533 / Tid: 02:40
4. Stevns 2
Score: 16.533 / Tid: 02:35
5. Vesterlund 6
Score: 15.266 / Tid: 02:40
6. Vejstrup 4
Score: 13.766 / Tid: 02:32
7. Vesterlund 7
Score: 13.400 / Tid: 02:21
8. Bjergsnæs Efterskole 2
Score: 13.400 / Tid: 02:35
9. Vedersø Idrætsefterskole 1
Score: 12.833 / Tid: 02:12
10. TG Berns 1
Score: 12.733 / Tid: 02:18

Drenge A - 2. Division - Rytme
1. Flemming 3
Score: 14.833 / Tid: 02:40
2. Sundeved 1
Score: 13.633 / Tid: 02:51
3. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole 2
Score: 12.833 / Tid: 02:36
4. Skyum Idrætsefterskole 2
Score: 12.700 / Tid: 02:34
5. Ågård Efterskole 1
Score: 12.466 / Tid: 02:33
6. Brejninggaard Efterskole 2
Score: 10.866 / Tid: 02:34
7. BGI Akademiet 2
Score: 9.466 / Tid: 03:11
8. Thyland Idrætsefterskole 1
Score: 8.200 / Tid: 02:35
Drenge A - 2. Division - Bane
1. Flemming 3
Score: 13.650 / Tid: 02:41
2. BGI Akademiet 2
Score: 13.550 / Tid: 02:37
3. Sundeved 1
Score: 13.150 / Tid: 02:48
4. Skyum Idrætsefterskole 2
Score: 12.700 / Tid: 02:08
5. Thyland Idrætsefterskole 1
Score: 11.475 / Tid: 02:32
6. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole 2
Score: 11.225 / Tid: 02:20
7. Ågård Efterskole 1
Score: 8.450 / Tid: 02:37
8. Brejninggaard Efterskole 2
Score: 6.800 / Tid: 02:44
Drenge A - 2. Division - Trampet
1. Flemming 3
Score: 14.800 / Tid: 02:22
2. Ågård Efterskole 1
Score: 14.500 / Tid: 02:33
3. BGI Akademiet 2
Score: 14.300 / Tid: 02:33
4. Skibelund Gymnastik- og Idrætsefterskole 2
Score: 13.533 / Tid: 02:21
5. Skyum Idrætsefterskole 2
Score: 13.166 / Tid: 02:11
6. Sundeved 1
Score: 12.800 / Tid: 02:34
7. Thyland Idrætsefterskole 1
Score: 12.766 / Tid: 02:43
8. Brejninggaard Efterskole 2
Score: 10.300 / Tid: 02:42

Drenge B - 1. Division - Rytme
1. Vesterlund 2
Score: 14.066 / Tid: 02:50
2. Ringe Efterskole 2
Score: 11.616 / Tid: 02:39
3. Lyngs 1
Score: 9.800 / Tid: 02:56
4. HCI Drenge 1
Score: 8.566 / Tid: 02:31
Drenge B - 1. Division - Bane
1. Vesterlund 2
Score: 12.600 / Tid: 02:30
2. Ringe Efterskole 2
Score: 8.350 / Tid: 02:01
3. Lyngs 1
Score: 8.100 / Tid: 02:18
4. HCI Drenge 1
Score: 6.825 / Tid: 02:19
Drenge B - 1. Division - Trampet
1. Vesterlund 2
Score: 11.533 / Tid: 02:20
2. Lyngs 1
Score: 10.833 / Tid: 02:18
3. Ringe Efterskole 2
Score: 10.600 / Tid: 02:18
4. HCI Drenge 1
Score: 9.966 / Tid: 01:55

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline