Sports Acrobatik 2014 - DM 2014 1. Runde


Junior Pige Par - 1. Division
1. Mie & Sarah (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 14.80 / Tid: 03:06
2. Sofie & Naja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 14.60 / Tid: 03:16
3. Kathrine & Mie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 13.25 / Tid: 03:09
4. Freja & Sille (Fuglebjerg IF)
Score: 13.00 / Tid: 03:15
5. Katja & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 12.95 / Tid: 03:20
6. Mathilde & Emilia (DHG Gymnastik)
Score: 11.15 / Tid: 03:16
7. Rebecca & Sif (DHG Gymnastik)
Score: 10.60 / Tid: 03:21
8. Else & Lærke (Fuglebjerg IF)
Score: 9.80 / Tid: 03:08
Junior Pige Par - 2. Division
1. Sophia & Camilla (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 11.00 / Tid: 03:13
2. Alberte & Signe (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 10.55 / Tid: 02:49
3. Anne & Lærke (DHG Gymnastik)
Score: 10.10 / Tid: 03:06
4. Svea & Jamila (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 9.20 / Tid: 03:15
5. Nanna & Trisha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.85 / Tid: 03:09
6. Elina & Sascha (Fuglebjerg IF)
Score: 8.60 / Tid: 03:16
7. Nina & Emilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.35 / Tid: 03:09
8. Maja & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 7.80 / Tid: 03:18
Junior Pige Par - 3. Division
1. Sofie & Cathrine (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.95 / Tid: 03:05
2. Emilie & Nadia (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.65 / Tid: 02:25
3. Julie & Emilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.60 / Tid: 02:51
4. Camilla & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 8.35 / Tid: 03:16
5. Josefine & Maria (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.05 / Tid: 02:50
6. Signe & Caroline (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.80 / Tid: 03:08
7. Lærke & Julie (Sakskøbing GF)
Score: 6.75 / Tid: 02:48
8. Auguste & Emma (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 6.10 / Tid: 02:43

Junior Pige Par - 4. Division
1. Mathilde & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 7.40 / Tid: 02:47
2. Isabella & Mie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.25 / Tid: 03:32
3. Line & Karla (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 5.00 / Tid: 02:32
4. Simone & Nadia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 4.90 / Tid: 02:55
Junior Pige Gruppe - 1. Division
1. Laura & Nikoline & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 15.40 / Tid: 03:14
2. Luna & Caroline & Agnes (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 15.10 / Tid: 03:03
3. Cecilie & Nicoline & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 14.25 / Tid: 03:13
4. Mai & Dikte & Anna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 13.25 / Tid: 03:16
5. Catarine & Solbjørg & Sara (Hammel Gymnastikforening)
Score: 13.15 / Tid: 03:16
6. Katja & Signe & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 12.95 / Tid: 03:20
7. Sarah & Sara & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 12.85 / Tid: 03:13
8. Olivia & Sally & Anne-Sofie (Vejlby)
Score: 10.50 / Tid: 03:16
Junior Pige Gruppe - 2. Division
1. Elisa & Matilde & Freja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.95 / Tid: 03:05
2. Mathilde & Marie & Astrid (Hammel Gymnastikforening)
Score: 11.05 / Tid: 02:57
3. Emma & Caroline & Andrea (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 10.95 / Tid: 03:11
4. Nanna & Maria & Ann-Sofie (TST Gymnastik)
Score: 10.25 / Tid: 03:24
5. Ida & Clara & Frederikke (Sakskøbing GF)
Score: 9.90 / Tid: 03:12
6. Luna & Cecilie & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 8.90 / Tid: 03:18
7. Marie & Patricia & Natalie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.70 / Tid: 03:20
8. Tine & Sofie & Esther (TST Gymnastik)
Score: 7.55 / Tid: 03:14

Junior Pige Gruppe - 3. Division
1. Maria & Cecilie & Sofie (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 9.75 / Tid: 03:21
2. Sille & Ida & Kristine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 9.05 / Tid: 03:20
3. Sofie & Sarah & Signe (TST Gymnastik)
Score: 8.60 / Tid: 03:00
4. Maria & Josefine & Liv (TST Gymnastik)
Score: 8.45 / Tid: 03:15
5. Sarah & Laura & Frederikke (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.25 / Tid: 03:08
6. Charlotte & Natacha & Christina (TST Gymnastik)
Score: 8.15 / Tid: 03:14
7. Nina & Maria & Camilla (Holstebro GF)
Score: 7.90 / Tid: 03:04
8. Mathilde & Sarah & Julie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.80 / Tid: 02:49
Junior Pige Gruppe - 4. Division
1. Benedicte & Karoline & Sarah (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.15 / Tid: 02:58
2. Dorthea & Victoria & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 7.50 / Tid: 03:02
3. Laura & Cecilie & Frederikke (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.95 / Tid: 03:06
4. Mathilde & Emma & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.95 / Tid: 02:57
5. Louise & Andrea & Nadia (Sakskøbing GF)
Score: 5.15 / Tid: 03:02
6. Fenja & Ida & Fie (Vejlby)
Score: 3.85 / Tid: 03:32
Senior Dame Par - 1. Division
1. Natasja & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 15.95 / Tid: 03:07
2. Pernille & Alma (TST Gymnastik)
Score: 14.60 / Tid: 03:01
3. Simone & Masja (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 14.00 / Tid: 03:13
4. Kristine & Frederikke (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 13.80 / Tid: 03:14
5. Anita & Lærke (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 13.35 / Tid: 03:07
6. Gunhild & Mai (DHG Gymnastik)
Score: 12.45 / Tid: 03:26
7. Ida & Julie (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 11.60 / Tid: 03:12
8. Anne-Line & Amanda (TST Gymnastik)
Score: 9.35 / Tid: 03:07

Senior Dame Par - 2. Division
1. Cecilie & Selina (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 12.30 / Tid: 03:08
2. Camilla & Nanna (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 11.05 / Tid: 03:01
3. Fie & Nicoline (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 10.65 / Tid: 03:15
4. Louise & Sasha (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 9.85 / Tid: 02:59
5. Signe & Nanna (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 9.75 / Tid: 03:21
6. Juliane & Nanna (Holstebro GF)
Score: 9.55 / Tid: 02:56
7. Olivia & Tascha (DHG Gymnastik)
Score: 9.30 / Tid: 03:16
8. Mette & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 9.25 / Tid: 03:06
Senior Dame Par - 3. Division
1. Cecilie & Tina (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.25 / Tid: 03:01
2. Johanne & Mette (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.15 / Tid: 03:08
3. Sofie & Cecilie (Silkeborg P / D)
Score: 7.75 / Tid: 03:06
4. Laura & Emilia (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 7.55 / Tid: 03:17
5. Julie & Mia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.65 / Tid: 03:14
Senior Mix Par - 1. Division
1. Astrid & Morten (TST Gymnastik)
Score: 13.95 / Tid: 03:11
2. Amalie & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 13.70 / Tid: 03:16
3. Anna & Christian (Fuglebjerg IF)
Score: 13.65 / Tid: 03:19
4. Rikke & Casper (TST Gymnastik)
Score: 12.70 / Tid: 02:41
5. Martha & Claus (TST Gymnastik)
Score: 11.65 / Tid: 03:18
6. Emma & David (Sakskøbing GF)
Score: 10.40 / Tid: 02:39
7. Luna & Jonas (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.65 / Tid: 02:56

Senior Dame Gruppe - 1. Division
1. Natascha & Freja & Freja (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 15.45 / Tid: 03:49
2. Maja & Cathrine & Cecilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 15.40 / Tid: 03:15
3. Frida & Annabel & Ida (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 15.25 / Tid: 03:19
4. Emila & Karina & Sofie (Vejlby)
Score: 14.30 / Tid: 03:15
5. Mille & Maria & Ellen (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 14.25 / Tid: 03:12
6. Agnete & Anna & Freja (TST Gymnastik)
Score: 12.95 / Tid: 03:19
7. Mathilde & Maria & Rikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 11.80 / Tid: 02:56
8. Emma & Teresse & Vibeke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 11.35 / Tid: 03:31
Senior Dame Gruppe - 2. Division
1. Ellen Marie & Stinne & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.85 / Tid: 03:10
2. Klara & Ann & Kristine (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.45 / Tid: 02:53
3. Sara & Christine & Camilla (Vejlby)
Score: 10.50 / Tid: 03:15
4. Louise & Louise & Antonia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 10.15 / Tid: 03:10
5. Anja & Iben & Rebecca (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 10.10 / Tid: 03:10
6. Cilia & Nanna & Nete (Silkeborg P / D)
Score: 10.10 / Tid: 03:21
7. Maya & Mia & Charlotte (TST Gymnastik)
Score: 5.25 / Tid: 03:21

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline