Grand Prix-Rytme 2014 - DM 2014 Micro, Mini og Pige


Mikro - 1. Division - Serie 1
1. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 7.82 / Tid: 02:49
2. Spangsbjerg IF (Team Daisy)
Score: 5.35 / Tid: 03:14
3. Tarup - Paarup IF (Team Ava)
Score: 5.32 / Tid: 02:47
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 5.02 / Tid: 03:08
5. Munkebjerg GF (Team Zea)
Score: 4.55 / Tid: 02:25
6. Espergærde IF (Team Olympia)
Score: 3.93 / Tid: 02:57
7. FG90 Fredrikshavn (Team Flora)
Score: 3.22 / Tid: 02:55
Mikro - 2. Division - Serie 1
1. Tarup - Paarup IF (Team Emea)
Score: 2.93 / Tid: 03:05
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 2.53 / Tid: 02:43
3. DHG Gymnastik (Team Gaia)
Score: 2.03 / Tid: 02:50
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Micro)
Score: 1.75 / Tid: 03:01
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Frida)
Score: 1.62 / Tid: 02:47
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Myrthe)
Score: 0.93 / Tid: 03:07
Mini Mono - 1. Division - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 8.68 / Tid: 03:15
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 7.65 / Tid: 02:48
3. Spangsbjerg IF (Team Sira)
Score: 7.05 / Tid: 02:54
4. GymHelsinge (Team Mena)
Score: 5.43 / Tid: 03:03
5. Grindsted G & IF (Team Disney)
Score: 5.12 / Tid: 03:13
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweiss)
Score: 4.37 / Tid: 02:43
7. GF Køge Bugt (Team Mellis)
Score: 3.70 / Tid: 02:52
8. Tåstrup IK (TIK)
Score: 2.87 / Tid: 02:58
9. Lystrup IF (Team Rytmetøserne)
Score: 2.67 / Tid: 02:58

Mini 8-10 - 1. Division - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 11.90 / Tid: 03:04
2. Næsby IF (Team Uno)
Score: 11.60 / Tid: 02:45
3. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 11.10 / Tid: 02:59
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 11.10 / Tid: 03:08
5. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 8.25 / Tid: 02:59
Mini 8-10 - 1. Division - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 9.85 / Tid: 02:36
2. Næsby IF (Team Uno)
Score: 9.60 / Tid: 02:12
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 8.15 / Tid: 02:18
4. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 7.75 / Tid: 02:23
5. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 6.45 / Tid: 02:25
Mini 8-10 - 2. Division - Serie 1
1. Spangsbjerg IF (Team Mikke)
Score: 8.50 / Tid: 03:06
2. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 8.45 / Tid: 02:57
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 8.05 / Tid: 03:00
4. Munkebjerg GF (Team ITA)
Score: 5.20 / Tid: 02:38
5. Idrætsforeningen SOR (Stjernerne)
Score: 5.15 / Tid: 03:02
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Bellis)
Score: 4.35 / Tid: 02:51

Mini 8-10 - 2. Division - Serie 2
1. Spangsbjerg IF (Team Mikke)
Score: 7.35 / Tid: 02:39
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 6.00 / Tid: 02:18
3. Munkebjerg GF (Team ITA)
Score: 6.00 / Tid: 02:06
4. Tarup - Paarup IF (Team Bellis)
Score: 5.50 / Tid: 02:28
5. Idrætsforeningen SOR (Stjernerne)
Score: 5.25 / Tid: 02:40
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Bellis)
Score: 4.40 / Tid: 02:07
Mini 10-12 - 1. Division - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 16.05 / Tid: 03:03
2. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 15.35 / Tid: 03:06
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 10.75 / Tid: 02:40
4. Hjerting IF (Team Bubbi)
Score: 9.60 / Tid: 03:02
5. Idrætsforeningen SOR (SOR Helios)
Score: 9.25 / Tid: 02:51
6. Munkebjerg GF (Team Vigga)
Score: 9.20 / Tid: 02:40
7. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 8.05 / Tid: 02:47
8. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 5.55 / Tid: 02:50
Mini 10-12 - 1. Division - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 11.20 / Tid: 02:23
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 10.70 / Tid: 02:30
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 9.60 / Tid: 02:23
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Helios)
Score: 8.45 / Tid: 02:26
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 7.10 / Tid: 02:12
6. Munkebjerg GF (Team Vigga)
Score: 7.05 / Tid: 02:20
7. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 6.55 / Tid: 02:19
8. Hjerting IF (Team Bubbi)
Score: 5.90 / Tid: 02:36

Mini 10-12 - 2. Division - Serie 1
1. Grindsted G & IF (Team Savannah)
Score: 8.10 / Tid: 02:52
2. Farum GF (Team Ophelia)
Score: 6.15 / Tid: 03:03
3. Idrætsforeningen SOR (SOR Iris)
Score: 5.95 / Tid: 02:49
4. Ringsted IF (Team Mango)
Score: 5.35 / Tid: 02:53
5. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 5.25 / Tid: 02:46
6. Silkeborg GF (SG Mini)
Score: 5.05 / Tid: 02:35
7. Espergærde IF (Team Elvira)
Score: 5.00 / Tid: 02:53
8. DHG Gymnastik (Team Athene)
Score: 3.75 / Tid: 03:09
9. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 3.00 / Tid: 02:45
10. LSI Gymnastik (LSI)
Score: 1.65 / Tid: 02:43
11. Lystrup IF (Rytmetøserne Mini)
Score: 1.25 / Tid: 02:57
Mini 10-12 - 2. Division - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Elvira)
Score: 6.65 / Tid: 02:22
2. Farum GF (Team Ophelia)
Score: 6.55 / Tid: 02:46
3. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 6.50 / Tid: 02:19
4. Grindsted G & IF (Team Savannah)
Score: 6.40 / Tid: 03:03
5. DHG Gymnastik (Team Athene)
Score: 6.15 / Tid: 02:26
6. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 5.55 / Tid: 02:07
7. Ringsted IF (Team Mango)
Score: 5.25 / Tid: 02:28
8. Idrætsforeningen SOR (SOR Iris)
Score: 5.00 / Tid: 02:10
9. Silkeborg GF (SG Mini)
Score: 4.30 / Tid: 02:14
10. LSI Gymnastik (LSI)
Score: 4.30 / Tid: 02:14
11. Lystrup IF (Rytmetøserne Mini)
Score: 3.90 / Tid: 02:18
Piger - 1. Division - Serie 1
1. Næsby IF (Team One)
Score: 12.80 / Tid: 02:47
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 12.77 / Tid: 02:54
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 10.02 / Tid: 03:01
4. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 8.90 / Tid: 03:06
5. Silkeborg GF (SG Pige)
Score: 8.88 / Tid: 03:02
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 7.58 / Tid: 03:03

Piger - 1. Division - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 12.58 / Tid: 02:49
2. Næsby IF (Team One)
Score: 12.53 / Tid: 02:29
3. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 12.15 / Tid: 02:40
4. Silkeborg GF (SG Pige)
Score: 9.37 / Tid: 02:34
5. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 8.23 / Tid: 02:56
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 6.05 / Tid: 02:45
Piger - 2. Division - Serie 1
1. Tarup - Paarup IF (Team Kyria)
Score: 7.13 / Tid: 03:01
2. Munkebjerg GF (Team Venus)
Score: 5.72 / Tid: 03:15
3. Hillerød (Team Mira)
Score: 5.65 / Tid: 03:05
4. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 5.62 / Tid: 02:46
5. Ringsted IF (Team Papaya)
Score: 5.52 / Tid: 02:52
6. Grindsted G & IF (Team Farao)
Score: 5.10 / Tid: 03:01
Piger - 2. Division - Serie 2
1. Hillerød (Team Mira)
Score: 9.03 / Tid: 02:27
2. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 8.38 / Tid: 02:25
3. Munkebjerg GF (Team Venus)
Score: 7.52 / Tid: 02:43
4. Tarup - Paarup IF (Team Kyria)
Score: 6.10 / Tid: 02:53
5. Grindsted G & IF (Team Farao)
Score: 5.53 / Tid: 02:36
6. Ringsted IF (Team Papaya)
Score: 3.80 / Tid: 02:32

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline