Æstetisk Gymnastik 2014 - DM 2014 i AGG


Children 8-10 - Preliminaries
1. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 11.10 / Tid: 03:34
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 11.00 / Tid: 03:39
3. Næsby IF (Team Future)
Score: 10.65 / Tid: 03:05
4. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 10.40 / Tid: 02:56
5. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 9.75 / Tid: 03:24
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 8.65 / Tid: 04:04
7. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 8.50 / Tid: 04:04
Children 8-10 - Finals
1. Næsby IF (Team Future)
Score: 10.60 / Tid: 03:16
2. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 10.10 / Tid: 03:25
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 10.00 / Tid: 03:33
4. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 9.60 / Tid: 03:23
5. Tarup - Paarup IF (Team Tilje)
Score: 9.00 / Tid: 03:37
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 6.55 / Tid: 03:55
Children 10-12 - Preliminaries
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 14.50 / Tid: 03:38
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 13.45 / Tid: 03:23
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 10.95 / Tid: 03:00
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Helios)
Score: 8.85 / Tid: 04:05
5. Espergærde IF (Team Elvira)
Score: 8.25 / Tid: 03:11
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 8.15 / Tid: 03:30
7. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 7.45 / Tid: 03:17

Children 10-12 - Finals
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 13.70 / Tid: 03:40
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 12.70 / Tid: 03:36
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 9.95 / Tid: 03:12
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Helios)
Score: 9.90 / Tid: 03:38
5. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 8.80 / Tid: 03:35
6. Espergærde IF (Team Elvira)
Score: 6.20 / Tid: 03:21
Girls 12-14 - Preliminaries
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 13.75 / Tid: 03:17
2. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 12.45 / Tid: 03:33
3. Næsby IF (Team One)
Score: 12.10 / Tid: 03:18
4. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.00 / Tid: 03:06
5. Hillerød G & IF (Team Atria)
Score: 10.15 / Tid: 03:42
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Lutka)
Score: 9.15 / Tid: 03:10
7. Ljosio (Team Dracula)
Score: 8.80 / Tid: 03:57
8. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 8.20 / Tid: 03:24
9. Tarup - Paarup IF (Team Kyatit)
Score: 7.85 / Tid: 03:29
Girls 12-14 - Finals
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.85 / Tid: 03:16
2. Næsby IF (Team One)
Score: 12.05 / Tid: 03:19
3. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 12.00 / Tid: 03:39
4. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 10.25 / Tid: 03:34
5. Sorø Gymnastik Forening (Team Lutka)
Score: 9.20 / Tid: 03:19
6. Hillerød G & IF (Team Atria)
Score: 8.90 / Tid: 03:41

Junior 14-16 - Preliminaries
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 11.30 / Tid: 03:53
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 9.35 / Tid: 03:11
3. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 8.10 / Tid: 03:43
4. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 7.90 / Tid: 03:48
5. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 7.20 / Tid: 03:40
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Ivalu)
Score: 6.55 / Tid: 03:06
7. Espergærde IF (Team Norma)
Score: 6.55 / Tid: 03:38
8. Silkeborg GF (SG Junior)
Score: 5.85 / Tid: 03:52
9. Sorø Gymnastik Forening (Almandia Zeia)
Score: 5.00 / Tid: 03:40
Junior 14-16 - Finals
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.05 / Tid: 04:27
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 11.10 / Tid: 03:14
3. DHG Gymnastik (Team Thia)
Score: 8.40 / Tid: 03:32
4. Spangsbjerg IF (Team Melica)
Score: 8.05 / Tid: 03:28
5. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 7.95 / Tid: 03:44
6. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Ivalu)
Score: 6.65 / Tid: 03:18
Senior 16+ - Preliminaries
1. Espergærde IF (Embla)
Score: 12.35 / Tid: 03:35
2. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 11.60 / Tid: 03:45
3. Tåstrup IK (TIK)
Score: 11.55 / Tid: 03:25
4. Hjerting IF - Gymnastik (Team Smilla)
Score: 8.75 / Tid: 03:08
5. Gymnastikefterskolen Stevns (Team Stevns) (Mangler)
Score: 7.20 / Tid: 00:00
6. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 7.10 / Tid: 03:34
7. Ollerup Gymnastikforening (Ollerup 1)
Score: 6.70 / Tid: 03:11
8. Ollerup Gymnastikforening (Ollerup 2)
Score: 5.75 / Tid: 03:04

Senior 16+ - Finals
1. Espergærde IF (Embla)
Score: 14.30 / Tid: 03:46
2. Tåstrup IK (TIK)
Score: 13.40 / Tid: 03:33
3. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 13.35 / Tid: 03:50
4. Tåstrup IK (Team Mati)
Score: 10.25 / Tid: 03:36
5. Hjerting IF - Gymnastik (Team Smilla)
Score: 9.65 / Tid: 03:10
6. Gymnastikefterskolen Stevns (Team Stevns)
Score: 8.85 / Tid: 03:39

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline