Sports Acrobatik 2014 - SM 2014


Junior Pige Par - 1. Division
1. Mie & Sarah (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 15.50 / Tid: 03:05
2. Sille & Freja (Fuglebjerg IF)
Score: 13.10 / Tid: 03:16
3. Mie & Kathrine (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 12.45 / Tid: 03:13
4. Katja & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 12.05 / Tid: 03:24
5. Else & Lærke (Fuglebjerg IF)
Score: 11.45 / Tid: 03:16
6. Camilla & Sophia (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 10.40 / Tid: 03:20
7. Elina & Sascha (Fuglebjerg IF)
Score: 9.15 / Tid: 03:15
8. Freja & Maja (Fuglebjerg IF)
Score: 9.00 / Tid: 03:20
Junior Pige Par - 2. Division
1. Cathrine & Sofie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.90 / Tid: 03:04
2. Svea & Jamila (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.75 / Tid: 03:22
3. Freja & Camilla (Fuglebjerg IF)
Score: 8.70 / Tid: 03:16
4. Emilie & Julie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.70 / Tid: 03:01
5. Nanna & Trisha (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.40 / Tid: 03:15
6. Emilie & Nina (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 8.10 / Tid: 03:14
7. Caroline & Signe (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 7.60 / Tid: 03:07
8. Mathilde & Nanna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.65 / Tid: 02:52
Junior Pige Par - 3. Division
1. Mie & Isabella (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.40 / Tid: 03:06
2. Auguste & Emma (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 6.35 / Tid: 03:05
3. Simone & Nadia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.00 / Tid: 03:15
4. Lærké & Julie (Sakskøbing GF)
Score: 5.60 / Tid: 02:44
5. Nathalie & Alberte (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 5.20 / Tid: 02:50
6. Julie & Dagmar (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 5.00 / Tid: 02:37

Junior Pige Gruppe - 1. Division
1. Agnes & Caroline & Luna (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 13.65 / Tid: 03:08
2. Katja & Signe & Mathilde (Fuglebjerg IF)
Score: 12.35 / Tid: 03:23
3. Sarah & Sara & Katja (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 10.05 / Tid: 03:09
4. Emma & Caroline & Andrea (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 9.50 / Tid: 03:18
5. Ida & Clara & Frederikke (Sakskøbing GF)
Score: 9.40 / Tid: 03:22
6. Maria & Cecilie & Sofie (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 9.35 / Tid: 03:20
7. Sille & Ida & Kristine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.70 / Tid: 03:24
8. Patricia & Marie & Natalie (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 8.55 / Tid: 03:34
Junior Pige Gruppe - 2. Division
1. Dorthea & Victoria & Emmelie (Fuglebjerg IF)
Score: 7.05 / Tid: 03:04
2. Sarah & Laura & Frederikke (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 7.00 / Tid: 03:36
3. Louise & Andrea & Nadja (Sakskøbing GF)
Score: 6.65 / Tid: 03:10
4. Caroline & Emma & Mathilde (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 6.35 / Tid: 03:17
5. Julie & Sarah & Mathilde (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 6.25 / Tid: 03:09
6. Enola & Silje & Esther (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 5.45 / Tid: 03:07
7. Luna & Cecilie & Frederikke (Fuglebjerg IF)
Score: 5.40 / Tid: 03:17
8. Frederikke & Cecilie & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 5.20 / Tid: 03:05
Junior Pige Gruppe - 3. Division
1. Line & Celine & Luna (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 4.85 / Tid: 03:06
2. Liva & Laura & Olivia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 4.70 / Tid: 02:51
3. Clara & Mathilde & Clara (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 2.70 / Tid: 03:43

Senior Dame Par - 1. Division
1. Natasja & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 16.30 / Tid: 03:20
2. Kristine & Frederikke (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 14.20 / Tid: 03:13
3. Simone & Masja (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 13.95 / Tid: 03:10
4. Camilla & Nanna (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 11.90 / Tid: 03:11
5. Anita & Lærke (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 11.45 / Tid: 03:04
6. Signe & Nanna (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 9.55 / Tid: 03:23
7. Fie & Nicoline (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 9.05 / Tid: 03:16
8. Mette & Johanne (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.50 / Tid: 03:03
Senior Dame Par - 2. Division
1. Ida & Julie (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 7.35 / Tid: 03:06
2. Julie & Mia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.50 / Tid: 03:10
3. Line & Emma (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 5.05 / Tid: 03:03
Senior Mix Par - 1. Division
1. Anna & Christian (Fuglebjerg IF)
Score: 13.25 / Tid: 03:23
2. Karoline & Jonas (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 9.15 / Tid: 02:55
3. Emma & David (Sakskøbing GF)
Score: 6.60 / Tid: 02:56

Senior Dame Gruppe - 1. Division
1. Freja & Freja & Natascha (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 13.85 / Tid: 03:28
2. Emma & Terese & Vibeke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 13.15 / Tid: 03:27
3. Frida & Annabel & Ida (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 12.75 / Tid: 03:27
4. Mathilde & Maria & Rikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 11.95 / Tid: 02:56
5. Mille & Maria & Ellen (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 10.10 / Tid: 03:06
6. Louise & Antonia & Louise (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 8.90 / Tid: 03:06
7. Anja & Iben & Rebecca (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 8.45 / Tid: 03:12
8. Mille & Karoline & Signe (Sakskøbing GF)
Score: 6.70 / Tid: 03:01

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline