Grand Prix-Rytme 2014 - SM 2014


Micro
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Augusta)
Score: 6.43 / Tid: 03:12
2. Espergærde IF (Olympia)
Score: 4.05 / Tid: 03:05
3. Idrætsforeningen SOR (SOR Micro)
Score: 2.82 / Tid: 03:03
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Frida)
Score: 2.65 / Tid: 03:15
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Myrthe)
Score: 1.67 / Tid: 03:02
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Melina)
Score: 1.27 / Tid: 02:54
Mono
1. Espergærde IF (Aura)
Score: 8.70 / Tid: 03:14
2. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 7.35 / Tid: 03:03
3. GymHelsinge (Team Mena)
Score: 6.55 / Tid: 03:05
4. Tåstrup IK (TIK)
Score: 5.00 / Tid: 03:09
5. GF Køge Bugt (Team Mellis)
Score: 4.85 / Tid: 02:58
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweiss)
Score: 4.60 / Tid: 02:58
Mini 8-10 år - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 11.43 / Tid: 03:18
2. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 10.30 / Tid: 03:04
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 7.15 / Tid: 03:15
4. Idrætsforeningen SOR (Stjernerne)
Score: 6.20 / Tid: 02:59
5. Idrætsforeningen SOR (SOR Bellis)
Score: 5.98 / Tid: 03:17

Mini 8-10 år - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 8.70 / Tid: 02:33
2. Espergærde IF (Team Alia)
Score: 8.40 / Tid: 02:44
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Liva)
Score: 6.70 / Tid: 02:30
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Bellis)
Score: 5.25 / Tid: 02:43
5. Idrætsforeningen SOR (Stjernerne)
Score: 4.95 / Tid: 02:45
Mini 10-12 år - Række 2 - Serie 1
1. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 8.78 / Tid: 03:05
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 8.47 / Tid: 03:00
3. Espergærde IF (Team Elvira)
Score: 7.53 / Tid: 03:15
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Iris)
Score: 6.72 / Tid: 03:09
5. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 6.40 / Tid: 03:10
6. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 6.15 / Tid: 02:58
7. LSI - Gymnastik (LSI Gymnastik)
Score: 4.27 / Tid: 02:44
Mini 10-12 år - Række 2 - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Elvira)
Score: 7.10 / Tid: 02:21
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 6.85 / Tid: 02:37
3. GF Køge Bugt (Team Belina)
Score: 6.00 / Tid: 02:23
4. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 5.70 / Tid: 02:45
5. Idrætsforeningen SOR (SOR Iris)
Score: 4.75 / Tid: 01:41
6. Ringsted IF - Gymnastik (Team Mango)
Score: 4.60 / Tid: 02:47
7. LSI - Gymnastik (LSI Gymnastik)
Score: 3.30 / Tid: 02:20

Mini 10-12 år - Række 1 - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 14.83 / Tid: 03:18
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 14.08 / Tid: 03:04
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 11.15 / Tid: 02:58
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Helios)
Score: 10.60 / Tid: 03:18
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 7.87 / Tid: 03:01
6. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 7.63 / Tid: 02:56
Mini 10-12 år - Række 1 - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 11.75 / Tid: 02:34
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 11.10 / Tid: 02:38
3. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Bella)
Score: 9.15 / Tid: 02:28
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Helios)
Score: 8.30 / Tid: 02:31
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 6.90 / Tid: 02:20
6. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 6.45 / Tid: 02:27
Pige - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 14.63 / Tid: 03:09
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 9.80 / Tid: 03:24
3. Hillerød G & IF (Team Mira)
Score: 8.00 / Tid: 03:15
4. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 7.98 / Tid: 02:59
5. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 6.82 / Tid: 03:06

Pige - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 11.25 / Tid: 02:59
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 6.05 / Tid: 02:58
3. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 5.70 / Tid: 02:37
4. Hillerød G & IF (Team Mira)
Score: 5.15 / Tid: 02:37
5. Ringsted IF - Gymnastik (Team Papaya)
Score: 4.60 / Tid: 02:42
Tweens
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 12.95 / Tid: 03:10
2. Espergærde IF (Team Norma)
Score: 10.60 / Tid: 03:12
3. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 8.65 / Tid: 03:08
4. Hillerød G & IF (Team Atria)
Score: 7.40 / Tid: 03:21
5. Sorø Gymnastik Forening (Team Lutka)
Score: 7.10 / Tid: 03:10
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Sirius)
Score: 6.70 / Tid: 02:58
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Pinea)
Score: 6.30 / Tid: 03:07
8. GymHelsinge (Team Isis)
Score: 5.00 / Tid: 03:17
Junior - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 15.17 / Tid: 03:09
2. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.17 / Tid: 03:24
3. Idrætsforeningen SOR (Team Lutea)
Score: 8.95 / Tid: 03:14
4. GF Køge Bugt (Team Aspira)
Score: 8.08 / Tid: 02:51

Junior - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 11.40 / Tid: 03:04
2. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 8.60 / Tid: 02:53
3. GF Køge Bugt (Team Aspira)
Score: 6.75 / Tid: 02:44
4. Idrætsforeningen SOR (Team Lutea)
Score: 6.05 / Tid: 02:55
Senior - 3. division
1. IF Føroyar (Team Nordik)
Score: 14.53 / Tid: 03:30
2. Espergærde IF (Team Lyra)
Score: 12.90 / Tid: 02:59
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 10.97 / Tid: 02:48
4. Gymnastikforeningen Øbro (Team Auga)
Score: 10.32 / Tid: 03:19
5. Idrætsforeningen SOR (Team Euforia)
Score: 9.98 / Tid: 03:12
6. Sorø Gymnastik Forening (Almandia Zeia)
Score: 7.85 / Tid: 03:11
7. Hillerød G & IF (Team Lyra)
Score: 7.30 / Tid: 03:12
8. Gymnastikforeningen Øbro (Team Lume)
Score: 4.83 / Tid: 03:20
Senior - Serie 1
1. Espergærde IF (Embla)
Score: 15.28 / Tid: 03:15
2. Tåstrup IK (TIK)
Score: 14.48 / Tid: 03:15
3. Tåstrup IK (Team Matí)
Score: 11.87 / Tid: 03:29
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Ivalu)
Score: 9.93 / Tid: 03:15
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Vento)
Score: 9.43 / Tid: 03:01

Senior - Serie 2
1. Tåstrup IK (TIK)
Score: 15.15 / Tid: 03:11
2. Espergærde IF (Embla)
Score: 13.50 / Tid: 03:00
3. Tåstrup IK (Team Matí)
Score: 12.65 / Tid: 02:53
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Ivalu)
Score: 10.30 / Tid: 02:48
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Vento)
Score: 5.65 / Tid: 03:00

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline