Sports Acrobatik 2013 - DM 2013 - 2. Runde


1. Division - Pige Par
1. Amanda & Frederikke (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 18.85 / Tid: 03:09
2. Natasja & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 18.80 / Tid: 03:18
3. Mathilde & Line (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 14.60 / Tid: 03:07
4. Maria & Mette (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 13.75 / Tid: 03:17
5. Caroline & Laura (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 13.35 / Tid: 03:14
6. Mai & Caroline (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 12.55 / Tid: 02:52
7. Rikke & Frederikke (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.50 / Tid: 03:11
2. Division - Pige Par
1. Matilde & Simone (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 14.20 / Tid: 03:11
2. Kathrine & Mie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 13.25 / Tid: 03:02
3. Natali & Sophie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 12.65 / Tid: 03:01
4. Anna & Astrid (Fuglebjerg IF)
Score: 12.55 / Tid: 03:20
5. Tascha & Mathilde (DHG Gymnastik)
Score: 12.30 / Tid: 03:07
6. Adisa & Sabrina (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 12.05 / Tid: 03:09
7. Ellen Marie & Freja (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.65 / Tid: 03:11
3. Division - Pige Par
1. Michelle & Mia (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 12.00 / Tid: 02:59
2. Laura & Gunhild (DHG Gymnastik)
Score: 11.60 / Tid: 03:17
3. Laura & Delia (Greve Gymnastik og Trampolin)
Score: 10.05 / Tid: 03:17
4. Luna & Lærke (Fuglebjerg IF)
Score: 9.85 / Tid: 03:18
5. Camilla & Else (Fuglebjerg IF)
Score: 9.20 / Tid: 03:18
6. Emma & Sarah-Sofie (Spring og Sports Akrobaterne)
Score: 8.85 / Tid: 02:58
7. Sally & Fie (Spring og Sports Akrobaterne)
Score: 8.70 / Tid: 02:50
8. Cecilie & Sasha (Fuglebjerg IF)
Score: 8.25 / Tid: 03:06

4. Division - Pige Par
1. Signe & Charlotte (TST Gymnastik)
Score: 9.00 / Tid: 02:40
2. Caroline & Julie (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.80 / Tid: 02:53
3. Mathilde & Nikoline (Spring og Sports Akrobaterne)
Score: 8.55 / Tid: 02:52
4. Cathrine & Mette (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 8.55 / Tid: 03:07
5. Nanna & Trisha (Greve Gymnastik og Trampolin
Score: 7.95 / Tid: 03:11
6. Freja & Camilla (Holstebro GF)
Score: 7.65 / Tid: 03:26
7. Julie & Olivia (Holstebro GF)
Score: 7.30 / Tid: 03:02
8. Auguste & Asta (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 6.35 / Tid: 03:08
9. Freja & Mia (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 6.30 / Tid: 03:22
10. Kamilla & Maria (Holstebro GF)
Score: 5.85 / Tid: 02:58
1. Division - Mix Par
1. Amalie & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 14.45 / Tid: 03:16
2. Signe & Christian (Fuglebjerg IF)
Score: 12.95 / Tid: 03:09
3. Anna & Morten (TST Gymnastik)
Score: 12.60 / Tid: 03:29
4. Christina & Casper (Hammel Gymnastikforening)
Score: 12.50 / Tid: 03:02
5. Ann-Sofie & Martin (TST Gymnastik)
Score: 11.15 / Tid: 02:53
6. Sara & Claus (TST Gymnastik>)
Score: 10.25 / Tid: 03:12
1. Division - Pige Gruppe
1. Ellen & Kristina & Malene (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 17.65 / Tid: 03:20
2. Sarah & Mie & Helene (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 16.55 / Tid: 03:19
3. Maja & Line & Cecilie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 15.95 / Tid: 03:04
4. Freja & Frida & Liv (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 15.85 / Tid: 03:18
5. Dikte & Luna & Laura (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 14.55 / Tid: 03:12
6. Cecilie & Julie & Sofie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 14.50 / Tid: 03:11
7. Lærke & Maria & Laura (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 13.35 / Tid: 03:10
8. Emma & Vctoria & Kristine (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 12.80 / Tid: 03:17

2. Division - Pige Gruppe
1. Frida & Maria & Annabel (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 15.55 / Tid: 03:06
2. Cecilie & Naja & Pernille (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 13.90 / Tid: 03:07
3. Laura & Nikoline & Sara (Hammel Gymnastikforening)
Score: 13.70 / Tid: 02:56
4. Anna & Cecilie & Emilie (Svinninge Gymnastik Forening)
Score: 13.25 / Tid: 03:12
5. Klara & Sara Eline & Signe (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 12.85 / Tid: 03:02
6. Solbjørg & Catarine & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 12.70 / Tid: 03:36
7. Mette & Katrine & Cathrine (Hammel Gymnastikforening)
Score: 12.55 / Tid: 03:15
8. Elisabeth & Nicolie & Laura (Hammel Gymnastikforening)
Score: 12.20 / Tid: 03:19
3. Division - Pige Gruppe
1. Katja & Emma & Matilde (Fuglebjerg IF)
Score: 17.75 / Tid: 03:18
2. Cecilie & Julie & Alberte (Slagelse Gymnastikforening)
Score: 13.00 / Tid: 03:15
3. Alma & Ann & Emilie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 11.45 / Tid: 03:03
4. Cirkeline & Katrine & Marie (Hammel Gymnastikforening)
Score: 10.85 / Tid: 03:22
5. Elisa & Matilde & Signe (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 10.35 / Tid: 03:06
6. Agnete & Maria & Freja (TST Gymnastik)
Score: 10.20 / Tid: 03:24
7. Cillia & Nanna & Nete (Silkeborg P / D)
Score: 9.65 / Tid: 02:50
8. Sarah & Kristine & Marie (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.75 / Tid: 02:50
4. Division - Pige Gruppe
1. Karoline & Jamila & Rikke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Score: 10.45 / Tid: 02:59
2. Nanna & Juliane & Janni (Holstebro GF)
Score: 10.25 / Tid: 03:18
3. Louise & Camilla & Sasha (Roskilde Gymnastikforening)
Score: 9.25 / Tid: 03:16
4. Martha & Nadia & Anne (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.80 / Tid: 02:47
5. Clara & Cisse & Linette (Sakskøbing GF)
Score: 7.70 / Tid: 03:17

5. Division - Pige Gruppe
1. Cecilie & Marie & Tina (HI-Skanderborg - Gym. afd.)
Score: 8.25 / Tid: 02:56
2. Emma & Cecilie & Marie (Sakskøbing GF)
Score: 7.75 / Tid: 02:56
3. Sofie & Tine & Amanda (TST Gymnastik)
Score: 7.10 / Tid: 03:33
4. Natascha & Maria & Tea (TST Gymnastik)
Score: 6.90 / Tid: 03:11
5. Ida & Frederikke & Nicoline (Sakskøbing GF)
Score: 6.30 / Tid: 03:03
6. Sofie & Nanna & Thea (TST Gymnastik)
Score: 6.10 / Tid: 03:14
7. Annika & Iben & Silje (Gymnastikforeningen ODK)
Score: 5.45 / Tid: 03:04
Vinders Finale
1. Anna & Morten (TST Gymnastik)
Tid: 03:20
2. Mathilde & Line (Roskilde Gymnastikforening)
Tid: 03:16
3. Signe & Christian (Fuglebjerg IF)
Tid: 03:14
4. Natasja & Kamine (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Tid: 03:38
5. Amalie & Kenni (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Tid: 03:21
6. Ellen & Kristina & Malene (Slagelse Gymnastikforening)
Tid: 03:17
Udenfor konkurrence
1. Emma & Anja & Vibeke (Toreby Sundby Gymnastikforening)
Tid: 03:17
2. Ann-Sofie & Martin (TST Gymnastik)
Tid: 03:01

Pyramide
1. TST Gymnastik
Tid: 03:12
2. Slagelse Gymnastik Forening
Tid: 03:15
3. Fuglebjerg IF
Tid: 03:30
4. HI-Skanderborg - Gym. Afd.
Tid: 02:42
5. Roskilde Gymnastikforening
Tid: 03:49
6. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:52
7. Sakskøbing GF
Tid: 02:58
Forældrepyramide
1. Fuglebjerg IF
Tid: 03:14
2. Svinninge Gymnastik Forening
Tid: 03:10
3. HI-Skanderborg - Gym. Afd.
Tid: 03:06

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline