TeamGym 2013 - DM 2013 - Ynglinge Finale


Ynglinge Drenge - 1. Division - Rytme
1. TeamGym HG 11
Score: 18.800 / Tid: 02:57
2. Svendborg GF 1
Score: 18.600 / Tid: 02:58
3. Gjellerup Sdr. S.G. Og I 3
Score: 18.500 / Tid: 03:05
4. TeamGym Aarhus 6
Score: 18.000 / Tid: 02:54
5. Svendborg GF 2
Score: 15.225 / Tid: 03:00
6. Silkeborg P/D 1
Score: 13.050 / Tid: 02:53
Ynglinge Drenge - 1. Division - Bane
1. TeamGym HG 11
Score: 19.100 / Tid: 02:34
2. Svendborg GF 1
Score: 18.650 / Tid: 02:35
3. Gjellerup Sdr. S.G. Og I 3
Score: 18.000 / Tid: 02:38
4. TeamGym Aarhus 6
Score: 17.800 / Tid: 02:39
5. Silkeborg P/D 1
Score: 14.550 / Tid: 02:35
6. Svendborg GF 2
Score: 13.800 / Tid: 02:37
Ynglinge Drenge - 1. Division - Trampet
1. Svendborg GF 1
Score: 18.150 / Tid: 02:36
2. Gjellerup Sdr. S.G. Og I 3
Score: 18.100 / Tid: 02:35
3. TeamGym HG 11
Score: 17.750 / Tid: 02:41
4. TeamGym Aarhus 6
Score: 17.450 / Tid: 02:37
5. Silkeborg P/D 1
Score: 14.600 / Tid: 02:37
6. Svendborg GF 2
Score: 14.100 / Tid: 02:38

Ynglinge Mix - 1. Division - Rytme
1. Gadstrup Team Gym 6
Score: 17.950 / Tid: 02:43
2. Odder I.G.F. 5
Score: 15.000 / Tid: 02:38
3. Randers Gymnastiske Forening 11
Score: 14.450 / Tid: 02:34
4. Eskilstrup G & IF 3
Score: 13.500 / Tid: 02:33
5. VIDAR - Sønderborg 1
Score: 10.600 / Tid: 02:55
Ynglinge Mix - 1. Division - Bane
1. Gadstrup Team Gym 6
Score: 15.300 / Tid: 02:39
2. Eskilstrup G & IF 3
Score: 13.600 / Tid: 02:26
3. Randers Gymnastiske Forening 11
Score: 13.500 / Tid: 02:33
4. Odder I.G.F. 5
Score: 12.150 / Tid: 02:38
5. VIDAR - Sønderborg 1
Score: 11.200 / Tid: 02:02
Ynglinge Mix - 1. Division - Trampet
1. Gadstrup Team Gym 6
Score: 15.300 / Tid: 02:40
2. Eskilstrup G & IF 3
Score: 13.166 / Tid: 02:25
3. Randers Gymnastiske Forening 11
Score: 12.233 / Tid: 02:24
4. Odder I.G.F. 5
Score: 11.800 / Tid: 02:42
5. VIDAR - Sønderborg 1
Score: 10.966 / Tid: 02:42

Ynglinge Piger - 1. Division - Rytme
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 19.675 / Tid: 03:05
2. Gladsaxe IF 6
Score: 19.000 / Tid: 03:10
3. Bolbro Gymnasterne 6
Score: 18.950 / Tid: 02:35
4. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 18.050 / Tid: 02:59
5. Herlufsholm GF 4
Score: 17.900 / Tid: 02:31
6. Gadstrup Team Gym 5
Score: 17.750 / Tid: 02:41
7. Ringsted IF - Gymnastik 10
Score: 17.350 / Tid: 02:42
8. Viborg GF 5
Score: 16.200 / Tid: 02:47
Ynglinge Piger - 1. Division - Bane
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 16.850 / Tid: 02:35
2. Bolbro Gymnasterne 6
Score: 16.600 / Tid: 02:43
3. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 15.450 / Tid: 02:28
4. Gladsaxe IF 6
Score: 15.100 / Tid: 02:10
5. Herlufsholm GF 4
Score: 14.950 / Tid: 02:30
6. Gadstrup Team Gym 5
Score: 14.350 / Tid: 02:40
7. Viborg GF 5
Score: 13.900 / Tid: 02:27
8. Ringsted IF - Gymnastik 10
Score: 13.050 / Tid: 02:44
Ynglinge Piger - 1. Division - Trampet
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 16.050 / Tid: 02:56
2. Bolbro Gymnasterne 6
Score: 14.900 / Tid: 02:38
3. Herlufsholm GF 4
Score: 14.600 / Tid: 02:37
4. Gladsaxe IF 6
Score: 14.100 / Tid: 02:19
5. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 12.950 / Tid: 02:27
6. Gadstrup Team Gym 5
Score: 12.900 / Tid: 02:37
7. Viborg GF 5
Score: 12.600 / Tid: 02:32
8. Ringsted IF - Gymnastik 10
Score: 9.350 / Tid: 02:45

Ynglinge Piger - 2. Division - Rytme
1. Herlufsholm GF 5
Score: 16.800 / Tid: 02:39
2. Bolbro Gymnasterne 7
Score: 16.450 / Tid: 02:40
3. Oure-Gudme Idrætsforening 1
Score: 16.300 / Tid: 02:41
4. Springteam Sæby 5
Score: 15.150 / Tid: 02:18
5. Nivå GF 1
Score: 15.150 / Tid: 02:34
6. Ølstykke GF 11
Score: 14.250 / Tid: 02:40
7. Bolbro Gymnasterne 8
Score: 13.850 / Tid: 02:42
8. TeamGym Aarhus 9
Score: 13.000 / Tid: 02:52
Ynglinge Piger - 2. Division - Bane
1. Nivå GF 1
Score: 14.800 / Tid: 02:38
2. Herlufsholm GF 5
Score: 14.150 / Tid: 02:36
3. TeamGym Aarhus 9
Score: 14.100 / Tid: 02:20
4. Ølstykke GF 11
Score: 13.800 / Tid: 02:26
5. Bolbro Gymnasterne 7
Score: 13.700 / Tid: 02:40
6. Oure-Gudme Idrætsforening 1
Score: 13.150 / Tid: 02:37
7. Springteam Sæby 5
Score: 12.950 / Tid: 02:52
8. Bolbro Gymnasterne 8
Score: 11.900 / Tid: 02:40
Ynglinge Piger - 2. Division - Trampet
1. Oure-Gudme Idrætsforening 1
Score: 11.833 / Tid: 02:39
2. Bolbro Gymnasterne 7
Score: 11.733 / Tid: 02:42
3. Springteam Sæby 5
Score: 11.500 / Tid: 03:00
4. Herlufsholm GF 5
Score: 11.200 / Tid: 02:33
5. TeamGym Aarhus 9
Score: 11.100 / Tid: 02:28
6. Ølstykke GF 11
Score: 10.900 / Tid: 02:43
7. Nivå GF 1
Score: 10.500 / Tid: 02:36
8. Bolbro Gymnasterne 8
Score: 9.533 / Tid: 02:46

Ynglinge Piger - 3. Division - Rytme
1. Vedbæk GF 1
Score: 15.650 / Tid: 02:38
2. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 6
Score: 14.600 / Tid: 02:40
3. Slagelse GF 2
Score: 14.250 / Tid: 02:47
4. Hvidovre Gymnastik af 1937 4
Score: 14.100 / Tid: 02:38
5. Vejen GF 1
Score: 13.950 / Tid: 02:39
6. Gladsaxe IF 7
Score: 13.000 / Tid: 02:57
7. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 12.050 / Tid: 02:38
8. Farum Gymnastikforening 3
Score: 9.450 / Tid: 02:59
Ynglinge Piger - 3. Division - Bane
1. Vedbæk GF 1
Score: 12.850 / Tid: 02:33
2. Slagelse GF 2
Score: 12.700 / Tid: 02:38
3. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 6
Score: 12.650 / Tid: 02:29
4. Vejen GF 1
Score: 11.950 / Tid: 02:40
5. Gladsaxe IF 7
Score: 11.900 / Tid: 02:13
6. Hvidovre Gymnastik af 1937 4
Score: 10.800 / Tid: 02:26
7. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 9.450 / Tid: 02:25
8. Farum Gymnastikforening 3
Score: 7.100 / Tid: 02:17
Ynglinge Piger - 3. Division - Trampet
1. Vejen GF 1
Score: 10.500 / Tid: 02:34
2. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 6
Score: 10.100 / Tid: 02:29
3. Gladsaxe IF 7
Score: 9.800 / Tid: 02:22
4. Vedbæk GF 1
Score: 9.400 / Tid: 02:33
5. Slagelse GF 2
Score: 9.200 / Tid: 02:36
6. Hvidovre Gymnastik af 1937 4
Score: 8.450 / Tid: 02:28
7. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 8.150 / Tid: 02:29
8. Farum Gymnastikforening 3
Score: 7.250 / Tid: 02:10

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline