Grand Prix-Rytme 2013 - DM 2013 - 2. runde


Micro - Serie 1
1. Spangsbjerg IF (Team Daisy)
Score: 5.95 / Tid: 03:07
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 5.35 / Tid: 03:10
3. Tarup-Paarup IF (Team Bellis)
Score: 4.75 / Tid: 03:13
4. Næsby IF (Team Yksi)
Score: 4.35 / Tid: 02:52
5. Munkebjerg Gym og Hop (Micro Grand Prix)
Score: 3.20 / Tid: 02:47
6. Gymnastikforeningen Øbro (Team Edelweiss)
Score: 2.95 / Tid: 02:51
7. Idrætsforeningen SOR (Koala)
Score: 2.90 / Tid: 03:15
8. Espergærde IF (Team Aura)
Score: 2.40 / Tid: 03:21
9. DHG Gymnastik (Team Athene)
Score: 2.35 / Tid: 03:15
10. Tarup-Paarup IF (Team Alba)
Score: 1.80 / Tid: 03:00
11. Lystrup IF (Glimmer Girls Team Perle)
Score: 1.40 / Tid: 03:07
12. Lystrup IF (Glimmer Girls Team Paillet)
Score: 0.90 / Tid: 03:05
Mini Række 1 - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 13.35 / Tid: 03:21
2. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.95 / Tid: 02:58
3. Næsby IF (Team Uno)
Score: 11.40 / Tid: 02:46
4. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 10.15 / Tid: 03:04
5. Idrætsforeningen SOR (Mini Rød)
Score: 8.90 / Tid: 03:01
6. Spangsbjerg IF (Mini)
Score: 7.95 / Tid: 03:11
7. Tarup-Paarup IF (Team Silja)
Score: 7.85 / Tid: 03:17
8. Grindsted G & IF (Mini 1)
Score: 7.65 / Tid: 02:58
9. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Pingvinerne)
Score: 7.05 / Tid: 03:09
10. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 6.90 / Tid: 02:54
Mini Række 1 - Serie 2
1. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 11.40 / Tid: 02:35
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 11.15 / Tid: 02:34
3. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 10.15 / Tid: 02:31
4. Næsby IF (Team Uno)
Score: 9.90 / Tid: 02:21
5. Tarup-Paarup IF (Team Silja)
Score: 8.75 / Tid: 02:29
6. Spangsbjerg IF (Mini)
Score: 8.35 / Tid: 02:37
7. Idrætsforeningen SOR (Mini Rød)
Score: 7.90 / Tid: 02:40
8. Grindsted G & IF (Mini 1)
Score: 7.65 / Tid: 02:30
9. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Pingvinerne)
Score: 7.55 / Tid: 02:27
10. GF Køge Bugt (Team Marina)
Score: 7.45 / Tid: 02:07

Mini Række 2 - Serie 1
1. Tarup-Paarup IF (Team Tilje)
Score: 7.85 / Tid: 03:02
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Pandaerne)
Score: 6.30 / Tid: 02:55
3. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 6.05 / Tid: 02:58
4. Espergærde IF (Team Myrra)
Score: 5.95 / Tid: 03:19
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 5.55 / Tid: 03:04
6. Sorø Gymnastikforening (Team Parva)
Score: 5.50 / Tid: 02:54
7. Grindsted G & IF (Mini 2)
Score: 4.95 / Tid: 03:21
8. Munkebjerg Gym og Hop (Mini GP)
Score: 4.80 / Tid: 03:04
9. Ringsted IF (Ringsted Grand Prix Piger)
Score: 4.10 / Tid: 02:59
10. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 4.10 / Tid: 03:09
11. Idrætsforeningen SOR (Mini Lime)
Score: 4.10 / Tid: 02:49
12. Hjerting IF-Gymnastik (Team Bubbi)
Score: 4.00 / Tid: 03:06
Mini Række 2 - Serie 2
1. Tarup-Paarup IF (Team Tilje)
Score: 8.75 / Tid: 02:31
2. Sorø Gymnastikforening (Team Parva)
Score: 7.00 / Tid: 02:38
3. Espergærde IF (Team Myrra)
Score: 6.90 / Tid: 02:38
4. Hjerting IF-Gymnastik (Team Bubbi)
Score: 6.30 / Tid: 02:33
5. Munkebjerg Gym og Hop (Mini GP)
Score: 6.10 / Tid: 02:19
6. Grindsted G & IF (Mini 2)
Score: 5.75 / Tid: 02:25
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Magnolia)
Score: 5.60 / Tid: 02:53
8. Idrætsforeningen SOR (Mini Lime)
Score: 5.60 / Tid: 02:09
9. DHG Gymnastik (Team Estella)
Score: 5.15 / Tid: 02:26
10. GymHelsinge (Team Muni)
Score: 5.10 / Tid: 02:17
11. Ringsted IF (Ringsted Grand Prix Piger)
Score: 5.10 / Tid: 02:37
12. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Pandaerne)
Score: 4.15 / Tid: 02:28
Mini Række 3 - Serie 1
1. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 6.55 / Tid: 02:58
2. Idrætsforeningen SOR (Mini Grøn)
Score: 5.10 / Tid: 02:46
3. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 3.45 / Tid: 02:54
4. Idrætsforeningen SOR (Mini Lilla)
Score: 3.05 / Tid: 02:53
5. Ballerup GF (BG Mini)
Score: 2.95 / Tid: 03:02
6. LSI - Gymnastik (LSI Mini)
Score: 2.75 / Tid: 03:13
7. Grindsted G & IF (Mini 3)
Score: 2.65 / Tid: 02:46
8. Silkeborg GF (Team Lilla)
Score: 2.40 / Tid: 02:38
9. Tåstrup IK (TIK2)
Score: 1.10 / Tid: 03:01

Mini Række 3 - Serie 2
1. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 5.85 / Tid: 02:42
2. Ballerup GF (BG Mini)
Score: 5.85 / Tid: 02:13
3. Idrætsforeningen SOR (Mini Grøn)
Score: 4.85 / Tid: 02:35
4. LSI - Gymnastik (LSI Mini)
Score: 4.55 / Tid: 02:20
5. Grindsted G & IF (Mini 3)
Score: 3.60 / Tid: 02:16
6. Idrætsforeningen SOR (Mini Lilla)
Score: 3.40 / Tid: 02:10
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Dahlia)
Score: 2.25 / Tid: 02:38
8. Silkeborg GF (Team Lilla)
Score: 2.05 / Tid: 02:59
9. Tåstrup IK (TIK2)
Score: 0.75 / Tid: 02:08
Piger Række 1 - Serie 1
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 13.30 / Tid: 03:05
2. Næsby IF (Team One)
Score: 11.00 / Tid: 03:11
3. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 10.95 / Tid: 02:55
4. Spangsbjerg IF (Team Faya)
Score: 10.50 / Tid: 03:11
5. Espergærde IF (Team Norma)
Score: 9.40 / Tid: 03:01
6. Sorø Gymnastikforening (Team Lumina)
Score: 9.10 / Tid: 03:09
7. Silkeborg GF (Team SG Pige)
Score: 9.05 / Tid: 02:56
8. GF Køge Bugt (Team Køge Bugt)
Score: 7.80 / Tid: 03:08
9. DHG Gymnastik (Team Nixi)
Score: 7.55 / Tid: 02:53
Piger Række 1 - Serie 2
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 12.90 / Tid: 02:54
2. Næsby IF (Team One)
Score: 11.70 / Tid: 02:52
3. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 10.25 / Tid: 02:52
4. Spangsbjerg IF (Team Faya)
Score: 10.00 / Tid: 02:29
5. Sorø Gymnastikforening (Team Lumina)
Score: 9.85 / Tid: 02:39
6. DHG Gymnastik (Team Nixi)
Score: 8.10 / Tid: 02:45
7. Silkeborg GF (Team SG Pige)
Score: 7.45 / Tid: 02:47
8. GF Køge Bugt (Team Køge Bugt)
Score: 7.10 / Tid: 02:39
9. Espergærde IF (Team Norma)
Score: 6.05 / Tid: 02:51

Piger Række 2 - Serie 1
1. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 9.85 / Tid: 03:08
2. Munkebjerg Gym og Hop (Team Venus)
Score: 7.60 / Tid: 03:15
3. Idrætsforeningen SOR (SOR Areus)
Score: 7.45 / Tid: 02:59
4. Hillerød G & IF (Team Atria)
Score: 7.40 / Tid: 03:16
5. Hjerting IF-Gymnastik (Team Ticko)
Score: 7.10 / Tid: 03:11
6. Grindsted G & IF (Pigerække)
Score: 7.00 / Tid: 02:50
7. Hillerød G & IF (Team Gemma)
Score: 6.85 / Tid: 03:02
8. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 5.75 / Tid: 03:03
Piger Række 2 - Serie 2
1. Munkebjerg Gym og Hop (Team Venus)
Score: 9.20 / Tid: 02:47
2. Hjerting IF-Gymnastik (Team Ticko)
Score: 7.90 / Tid: 03:04
3. Hillerød G & IF (Team Atria)
Score: 7.80 / Tid: 02:51
4. Idrætsforeningen SOR (SOR Areus)
Score: 7.35 / Tid: 02:39
5. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 6.20 / Tid: 02:35
6. Grindsted G & IF (Pigerække)
Score: 6.00 / Tid: 02:39
7. Hillerød G & IF (Team Gemma)
Score: 6.00 / Tid: 02:43
8. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 3.05 / Tid: 02:53
Tweens - Serie 1
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 12.05 / Tid: 02:58
2. Gymnastikforeningen Øbro (Team Lume)
Score: 6.70 / Tid: 03:09
3. GymHelsinge (Team Isis)
Score: 6.65 / Tid: 02:59
4. Idrætsforeningen SOR (Team Luteus)
Score: 6.25 / Tid: 03:04
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 6.15 / Tid: 02:51

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline