Æstetisk Gymnastik 2013 - DM2013 i AGG


Children 8-10 - Final
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Pingvinerne)
Score: 9.80 / Tid: 03:24
2. Espergærde IF (Team Myrra)
Score: 8.90 / Tid: 04:28
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Parva)
Score: 8.20 / Tid: 04:26
4. Greve Gymnastik og Trampolin (Pandaerne)
Score: 7.00 / Tid: 03:49
5. Sorø Gymnastik Forening (Sorø MiniPiger)
Score: 6.50 / Tid: 03:59
Children 10-12 - Preliminary
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 13.80 / Tid: 04:11
2. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 12.20 / Tid: 03:25
3. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 11.95 / Tid: 03:27
4. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 9.15 / Tid: 02:29
Children 10-12 - Final
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Elina)
Score: 13.90 / Tid: 04:22
2. DHG Gymnastik (Team Fricka)
Score: 12.80 / Tid: 04:12
3. Espergærde IF (Team Navona)
Score: 11.90 / Tid: 03:47
4. Farum Gymnastikforening (Team Ophelia)
Score: 8.95 / Tid: 04:01

Children 12-14 - Preliminary
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.05 / Tid: 04:00
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 13.85 / Tid: 03:50
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.20 / Tid: 03:30
4. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 10.70 / Tid: 04:08
5. DHG Gymnastik (Team Theia)
Score: 9.85 / Tid: 03:42
6. Espergærde IF (Team Norma)
Score: 9.60 / Tid: 03:22
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 9.45 / Tid: 03:32
8. Idrætsforeningen SOR (Team SOR)
Score: 8.60 / Tid: 03:29
Children 12-14 - Final
1. Espergærde IF (Team Zelda)
Score: 14.30 / Tid: 04:14
2. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Amelit)
Score: 13.80 / Tid: 04:38
3. Sorø Gymnastik Forening (Team Lumina)
Score: 12.25 / Tid: 04:11
4. Farum Gymnastikforening (Team Rosa)
Score: 10.50 / Tid: 04:08
5. DHG Gymnastik (Team Theia)
Score: 10.05 / Tid: 03:48
6. Espergærde IF (Team Norma)
Score: 9.35 / Tid: 04:14
7. Gymnastikforeningen Øbro (Team Snerle)
Score: 8.85 / Tid: 03:57
8. Idrætsforeningen SOR (Team SOR)
Score: 8.25 / Tid: 03:41
Junior - Preliminary
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.30 / Tid: 04:09
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 11.50 / Tid: 03:27
3. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 9.30 / Tid: 03:23
4. Sorø Gymnastik Forening (Almandia Zela)
Score: 8.55 / Tid: 03:41
5. Næsby IF (Team Jeden)
Score: 7.95 / Tid: 03:40
6. Tåstrup IK (TIK)
Score: 7.85 / Tid: 03:25
7. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Ivalu)
Score: 7.40 / Tid: 03:22

Junior - Final
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Luna)
Score: 13.55 / Tid: 04:27
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 11.80 / Tid: 04:03
3. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 8.95 / Tid: 03:57
4. Sorø Gymnastik Forening (Almandia Zela)
Score: 8.50 / Tid: 04:11
5. Tåstrup IK (TIK)
Score: 8.30 / Tid: 03:53
6. Næsby IF (Team Jeden)
Score: 7.45 / Tid: 03:40
7. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Ivalu)
Score: 6.75 / Tid: 05:12
Senior - Preliminary
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 13.75 / Tid: 03:57
2. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 13.25 / Tid: 03:38
3. Tåstrup IK (TIK)
Score: 12.45 / Tid: 03:22
4. Færøerne (Team Nordik)
Score: 11.10 / Tid: 04:01
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 9.45 / Tid: 03:22
6. Tarup Paarup IF (Team Aya)
Score: 7.95 / Tid: 03:38
7. Hjerting IF (Team Smilla)
Score: 7.90 / Tid: 03:33
8. FG 90 - Frederikshavn (Team FG 90)
Score: 7.80 / Tid: 03:41
9. Idrætsforeningen SOR (Team Euforia)
Score: 7.10 / Tid: 03:33
10. Ollerup Gymnastikforening (Ollerup 1)
Score: 6.80 / Tid: 03:15
11. Ollerup Gymnastikforening (Ollerup 2)
Score: 6.00 / Tid: 03:36
Senior - Final
1. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Greve)
Score: 13.90 / Tid: 04:08
2. Espergærde IF (Team Embla)
Score: 13.35 / Tid: 03:49
3. Tåstrup IK (TIK)
Score: 12.75 / Tid: 03:54
4. Færøerne (Team Nordik)
Score: 11.85 / Tid: 03:19
5. Greve Gymnastik og Trampolin (Team Petit)
Score: 8.90 / Tid: 03:44
6. FG 90 - Frederikshavn (Team FG 90)
Score: 8.25 / Tid: 04:06
7. Hjerting IF (Team Smilla)
Score: 7.75 / Tid: 03:57
8. Tarup Paarup IF (Team Aya)
Score: 7.65 / Tid: 03:39
9. Ollerup Gymnastikforening (Ollerup 1)
Score: 6.90 / Tid: 03:46
10. Idrætsforeningen SOR (Team Euforia)
Score: 6.85 / Tid: 03:54
11. Ollerup Gymnastikforening (Ollerup 2)
Score: 6.15 / Tid: 04:23

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline