TeamGym 2013 - DM 2013 - Ynglinge Kvalifikation


Ynglinge Piger - Rytme
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 19.300 / Tid: 03:03
2. Gladsaxe IF 6
Score: 18.700 / Tid: 03.05
3. Herlufsholm GF 4
Score: 17.600 / Tid: 02:35
4. Bolbro Gymnasterne 6
Score: 17.100 / Tid: 02:37
5. Viborg GF 5
Score: 16.600 / Tid: 02:45
6. Gadstrup TeamGym 5
Score: 16.550 / Tid: 02:41
7. Ringsted IF - Gymnastik 10
Score: 16.450 / Tid: 02:40
8. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 16.350 / Tid: 02:58
9. Nivå GF 1
Score: 16.000 / Tid: 02:38
10. Slagelse GF 2
Score: 15.150 / Tid: 02:45
11. Bolbro Gymnasterne 7
Score: 15.000 / Tid: 02:33
12. Oure-Gudme Idrætsforening 1
Score: 14.200 / Tid: 02:39
13. Hvidovre Gymnastik af 1937 4
Score: 14.200 / Tid: 02:37
14. Vejen GF 1
Score: 14.050 / Tid: 02:42
15. TeamGym Aarehus 9
Score: 13.700 / Tid: 02:53
16. Ølstykke GF 11
Score: 13.650 / Tid: 02:34
17. Herlufsholm GF 5
Score: 13.550 / Tid: 02:39
18. Bolbro Gymnasterne 8
Score: 13.450 / Tid: 02.42
19. Vedbæk GF 1
Score: 13.250 / Tid: 02:38
20. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 6
Score: 12.250 / Tid: 02:39
21. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 11.950 / Tid: 02:40
22. Springteam Sæby 5
Score: 11.800 / Tid: 02:11
23. Gladsaxe IF 7
Score: 10.850 / Tid: 02:54
24. Farum Gymnastikforening 3
Score: 8.200 / Tid: 02:44
Ynglinge Piger - Bane
1. Bolbro Gymnasterne 6
Score: 15.233 / Tid: 02:25
2. Herlufsholm GF 4
Score: 14.900 / Tid: 02:35
3. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 14.766 / Tid: 02:17
4. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 13.933 / Tid: 02:35
5. Gladsaxe IF 6
Score: 13.700 / Tid: 02:16
6. Gadstrup TeamGym 5
Score: 13.500 / Tid: 02:37
7. Bolbro Gymnasterne 7
Score: 13.433 / Tid: 02:36
8. Ølstykke GF 11
Score: 13.300 / Tid: 02:23
9. Ringsted IF - Gymnastik 10
Score: 13.150 / Tid: 02:35
10. Springteam Sæby 5
Score: 13.033 / Tid: 02:15
11. Herlufsholm GF 5
Score: 12.933 / Tid: 02:34
12. Viborg GF 5
Score: 12.800 / Tid: 02:31
13. Nivå GF 1
Score: 12.766 / Tid: 02:36
14. TeamGym Aarehus 9
Score: 12.133 / Tid: 02:23
15. Bolbro Gymnasterne 8
Score: 11.733 / Tid: 02:39
16. Oure-Gudme Idrætsforening 1
Score: 11.333 / Tid: 02:44
17. Vedbæk GF 1
Score: 11.166 / Tid: 02:33
18. Slagelse GF 2 (Kort)
Score: 10.500 / Tid: 01:23
19. Gladsaxe IF 7
Score: 10.166 / Tid: 02:08
20. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 9.966 / Tid: 02:31
21. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 6
Score: 9.966 / Tid: 02:28
22. Hvidovre Gymnastik af 1937 4
Score: 9.433 / Tid: 02:31
23. Vejen GF 1
Score: 8.500 / Tid: 02:37
24. Farum Gymnastikforening 3
Score: 5.433 / Tid: 02:27
Ynglinge Piger - Trampet
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 15.950 / Tid: 02:42
2. Herlufsholm GF 4
Score: 14.550 / Tid: 02:34
3. Bolbro Gymnasterne 6
Score: 14.100 / Tid: 02:29
4. Viborg GF 5
Score: 13.000 / Tid: 02:26
5. TeamGym Aarehus 9
Score: 12.600 / Tid: 02:16
6. Springteam Sæby 5
Score: 12.550 / Tid: 02:28
7. Gladsaxe IF 6
Score: 12.300 / Tid: 02:28
8. Herlufsholm GF 5
Score: 12.150 / Tid: 02:31
9. Gadstrup TeamGym 5
Score: 12.100 / Tid: 02:37
10. Bellinge-Gymnasterne 2
Score: 11.775 / Tid: 02:32
11. Ringsted IF - Gymnastik 10 (Kort)
Score: 11.650 / Tid: 01:22
12. Nivå GF 1
Score: 11.200 / Tid: 02:34
13. Ølstykke GF 11
Score: 10.600 / Tid: 02:23
14. Bolbro Gymnasterne 8
Score: 10.400 / Tid: 02:37
15. Vejen GF 1
Score: 10.250 / Tid: 02:37
16. Bolbro Gymnasterne 7
Score: 10.150 / Tid: 02:39
17. Oure-Gudme Idrætsforening 1
Score: 10.000 / Tid: 02:38
18. Gladsaxe IF 7
Score: 9.700 / Tid: 02:14
19. Vedbæk GF 1
Score: 9.650 / Tid: 02:29
20. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 7
Score: 9.400 / Tid: 02:20
21. Slagelse GF 2
Score: 9.250 / Tid: 02:16
22. TeamGym Albertslund/Vallensbæk 6
Score: 8.575 / Tid: 02:27
23. Hvidovre Gymnastik af 1937 4
Score: 8.300 / Tid: 02:32
24. Farum Gymnastikforening 3
Score: 6.700 / Tid: 02:09

Ynglinge Drenge - Rytme
1. TeamGym HG 11
Score: 18.450 / Tid: 02:54
2. Gjellerup Sdr. S.G. og I 3
Score: 18.450 / Tid: 02:59
3. TeamGym Aarhus 6
Score: 18.400 / Tid: 02:46
4. Svendborg GF 1
Score: 17.500 / Tid: 02:54
5. TeamGym HG 12
Score: 14.050 / Tid: 02:55
6. Silkeborg P/D 1
Score: 13.600 / Tid: 02:50
7. Svendborg GF 2
Score: 13.350 / Tid: 02:52
Ynglinge Drenge - Bane
1. TeamGym HG 11
Score: 16.400 / Tid: 02:34
2. Svendborg GF 1
Score: 16.066 / Tid: 02:30
3. Silkeborg P/D 1
Score: 15.466 / Tid: 02:41
4. Gjellerup Sdr. S.G. og I 3
Score: 15.466 / Tid: 02:35
5. TeamGym Aarhus 6
Score: 14.600 / Tid: 02:37
6. TeamGym HG 12
Score: 12.733 / Tid: 02:30
7. Svendborg GF 2
Score: 12.533 / Tid: 02:26
Ynglinge Drenge - Trampet
1. TeamGym HG 11
Score: 17.800 / Tid: 02:35
2. Gjellerup Sdr. S.G. og I 3
Score: 17.750 / Tid: 02:37
3. Svendborg GF 1
Score: 16.550 / Tid: 02:30
4. TeamGym Aarhus 6
Score: 16.150 / Tid: 02.46
5. Silkeborg P/D 1
Score: 15.100 / Tid: 02:28
6. Svendborg GF 2
Score: 12.950 / Tid: 02:28
7. TeamGym HG 12
Score: 12.000 / Tid: 02:32

Ynglinge Mix - Rytme
1. Gadstrup Team Gym 6
Score: 17.350 / Tid: 01:59
2. Randers Gymnastiske Forening 11
Score: 14.200 / Tid: 02:47
3. Eskilstrup G & IF 3
Score: 14.100 / Tid: 02:18
4. Odder I.G.F. 5
Score: 13.450 / Tid: 02:28
5. VIDAR - Sønderborg 1
Score: 12.450 / Tid: 02:46
Ynglinge Mix - Bane
1. Gadstrup Team Gym 6
Score: 14.266 / Tid: 02:26
2. Eskilstrup G & IF 3
Score: 14.100 / Tid: 02:21
3. Odder I.G.F. 5
Score: 11.933 / Tid: 02:36
4. Randers Gymnastiske Forening 11
Score: 11.266 / Tid: 02:28
5. VIDAR - Sønderborg 1
Score: 10.966 / Tid: 02:23
Ynglinge Mix - Trampet
1. Gadstrup Team Gym 6
Score: 15.250 / Tid: 02:39
2. Eskilstrup G & IF 3
Score: 12.400 / Tid: 02:44
3. Odder I.G.F. 5
Score: 11.500 / Tid: 02:37
4. VIDAR - Sønderborg 1
Score: 11.200 / Tid: 02:38
5. Randers Gymnastiske Forening 11
Score: 10.350 / Tid: 02:18

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline