Æstetisk Gymnastik 2012 - AGG Udtagelse


Kategori 10-12 - Indledende
1. Tema Elina (Greve)
Score: 12.95 / Tid: 03:43
2. Team Fricka (DHG)
Score: 11.65 / Tid: 02:54
3. Team Navona (Espergærde)
Score: 10.75 / Tid: 03:58
4. Team Parva (Sorø)
Score: 8.80 / Tid: 03:23
5. SOR Mini (Sorø)
Score: 8.00 / Tid: 03:55
Kategori 10-12 - Finale
1. Tema Elina (Greve)
Score: 12.80 / Tid: 04:01
2. Team Fricka (DHG)
Score: 12.20 / Tid: 03:53
3. Team Navona (Espergærde)
Score: 12.05 / Tid: 04:07
4. Team Parva (Sorø)
Score: 9.70 / Tid: 03:29
5. SOR Mini (SOR)
Score: 8.65 / Tid: 03:41
Kategori 12-14 - Indledende
1. Team Amelit (Greve)
Score: 15.05 / Tid: 03:19
2. Team Zelda (Espergærde)
Score: 13.65 / Tid: 03:47
3. Team Lumina (Sorø)
Score: 11.95 / Tid: 03:43
4. Team One (Næsby)
Score: 11.00 / Tid: 03:35
5. Team Rosa (Farum)
Score: 10.95 / Tid: 03:35
6. Team Theia (DHG)
Score: 10.45 / Tid: 03:47
7. Team Norma (Espergærde)
Score: 9.95 / Tid: 03:54
8. Team SOR (SOR)
Score: 7.75 / Tid: 03:41
9. Team Snerle (Øbro)
Score: 5.75 / Tid: 03:40

Kategori 12-14 - Finale
1. Team Amelit (Greve)
Score: 14.70 / Tid: 04:08
2. Team Zelda (Espergærde)
Score: 13.55 / Tid: 03:39
3. Team Lumina (Sorø)
Score: 12.50 / Tid: 03.36
4. Team One (Næsby)
Score: 11.50 / Tid: 03:46
5. Team Theia (DHG)
Score: 10.65 / Tid: 03:30
6. Team Rosa (Farum)
Score: 10.25 / Tid: 04:02
7. Team Norma (Espergærde)
Score: 9.85 / Tid: 03:20
8. Team Snerle (Øbro)
Score: 8.45 / Tid: 03:51
9. Team SOR (SOR)
Score: 8.20 / Tid: 03:27
Kategori Junior - Indledende
1. Team Nova (Espergærde)
Score: 12.65 / Tid: 03:57
2. Team Luna (Greve)
Score: 12.65 / Tid: 04:06
3. Team Athena (Munkebjerg)
Score: 9.10 / Tid: 03:41
4. Team Young (Køge)
Score: 8.65 / Tid: 03:42
5. Sorø Junior (Sorø)
Score: 7.85 / Tid: 03:44
Kategori Junior - Finale
1. Team Nova (Espergærde)
Score: 12.50 / Tid: 03:47
2. Team Luna (Greve)
Score: 12.10 / Tid: 03:47
3. Team Young (Køge)
Score: 8.00 / Tid: 03:25
4. Team Athena (Munkebjerg)
Score: 7.90 / Tid: 03:35
5. Sorø Junior (Sorø)
Score: 7.10 / Tid: 03:44

Kategori Senior - Indledende
1. Team Greve (Greve)
Score: 14.50 / Tid: 04:03
2. TIK (Taastrup)
Score: 12.95 / Tid: 03:42
3. Team Embla (Espergærde)
Score: 12.95 / Tid: 03:31
4. Team Petit (Greve)
Score: 9.00 / Tid: 03:48
5. Team Aya (Tarup-Paarup)
Score: 8.20 / Tid: 03:32
6. Team Elara (Spangsbjerg)
Score: 7.55 / Tid: 03:38
Kategori Senior - Finale
1. Team Greve (Greve)
Score: 13.25 / Tid: 04:07
2. Team Embla (Espergærde)
Score: 12.90 / Tid: 03:34
3. TIK (Taastrup)
Score: 12.85 / Tid: 03:35
4. Team Petit (Greve)
Score: 9.50 / Tid: 03:42
5. Team Aya (Tarup-Paarup)
Score: 8.30 / Tid: 03:31
6. Team Elara (Spangsbjerg)
Score: 7.25 / Tid: 03:08

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline