Efterskolerne 2012 - Efterskole DM 2012 i Rytme


1. Række - Serie 1
1. Vejstrup Efterskole - 1. holdet
Score: 22.57 / Tid: 03:25
2. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole - Team Eala
Score: 18.92 / Tid: 03:40
3. Flemming Gymnastikforening - Flemming Efterskole
Score: 16.40 / Tid: 03:14
4. BGIs Gymnastikforening - BGI Akademiet
Score: 13.60 / Tid: 03:32
5. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening - Hold 1
Score: 12.07 / Tid: 03:33
1. Række - Serie 2
1. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole - Team Eala
Score: 19.70 / Tid: 03:00
2. Vejstrup Efterskole - 1. holdet
Score: 18.77 / Tid: 03:27
3. Flemming Gymnastikforening - Flemming Efterskole
Score: 13.55 / Tid: 03:00
4. BGIs Gymnastikforening - BGI Akademiet
Score: 11.28 / Tid: 02:56
5. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening - Hold 1
Score: 9.97 / Tid: 03:03
2. Række
1. Vejstrup Efterskole - Vejstrup Memories
Score: 18.60 / Tid: 03:22
2. Vejstrup Efterskole - Black Velvet
Score: 17.55 / Tid: 03:41
3. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole - Amor Oscuro
Score: 15.20 / Tid: 03:30
4. Vejstrup Efterskole - Blue Flowers
Score: 14.90 / Tid: 03:29
5. Bjergsnæsskolen - Bjergsnæs X
Score: 11.50 / Tid: 03:02
6. Skyum Gymnastikforening - Skyum 3
Score: 10.30 / Tid: 02:58
7. Skyum Gymnastikforening - Skyum 2
Score: 9.90 / Tid: 03:13
8. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening - Hold 2
Score: 9.25 / Tid: 03:35
9. Bjergsnæsskolen - Bjergsnæs Y
Score: 9.05 / Tid: 03:00
10. Bjergsnæsskolen - Bjergsnæs Z
Score: 8.30 / Tid: 03:14
11. Skyum Gymnastikforening - Skyum 1
Score: 8.25 / Tid: 03:21
12. BGIs Gymnastikforening - BGI Akademiet
Score: 8.00 / Tid: 03:14
13. Ølgod Efterskole - Ølgod E
Score: 7.40 / Tid: 03:21
14. Gørlev Idrætsefterskoles Gymnastikforening - Hold 3
Score: 5.05 / Tid: 03:34

Opvisning
1. Indmarch
Tid: 03:36
2. Vejstrup - TeamGym Drenge
Tid: 02:44
3. Vejstrup - Koncept og Hip Hop
Tid: 02:36
4. Øbro - Tøndebånd (Caroline Thomsen)
Tid: 01:45
5. Vejstrup - Rotator
Tid: 01:08
6. Vejstrup - TeamGym Piger
Tid: 03:01
7. Vejstrup - Queen
Tid: 01:40
8. Øbro - Vimpel (Eva Halkier)
Tid: 02:14
9. Øbro - Fri serie (Caroline Thomsen)
Tid: 01:35
10. Vejstrup - House
Tid: 01:22
11. Øbro - Fri serie
Tid: 02:49
12. Medaljeoverrækkelse og udmarch
Tid: 14:37

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline