Grand Prix-Rytme 2012 - DM 2012 - 2. runde


Pigerækken 1. række - Serie 1
1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06
Pigerækken 1. række - Serie 2
1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52
Pigerækken 2. række - Serie 1
1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07

Pigerækken 2. række - Serie 2
1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53
Tweens - Serie 1
1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56
Juniorrækken 1. række - Serie 1
1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12

Juniorrækken 1. række - Serie 2
1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07
Juniorrækken 2. række - Serie 1
1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11
Juniorrækken 2. række - Serie 2
1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline