TeamGym 2012 - DM 2012 - Ynglinge Kvalifikation


Ynglinge Piger Pulje 1 - Rytme
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 18.433 / Tid: 03:05
2. Gladsaxe IF 5
Score: 18.133 / Tid: 02:51
3. Silkeborg P/D 13
Score: 17.433 / Tid: 03:01
4. TeamGym Aarhus 2
Score: 16.866 / Tid: 02:59
5. Bellinge-Gymnasterne 12
Score: 16.700 / Tid: 02:56
6. TeamGym Næstved 1
Score: 16.333 / Tid: 02:34
7. Ølstykke GF 8
Score: 15.666 / Tid: 02:29
8. Nivå GF 1
Score: 14.433 / Tid: 02:39
Ynglinge Piger Pulje 1 - Bane
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 14.950 / Tid: 02:35
2. Bellinge-Gymnasterne 12
Score: 13.800 / Tid: 02:40
3. TeamGym Næstved 1
Score: 13.800 / Tid: 02:29
4. Silkeborg P/D 13
Score: 13.750 / Tid: 02:46
5. Gladsaxe IF 5
Score: 13.650 / Tid: 02:18
6. Ølstykke GF 8
Score: 13.050 / Tid: 02:29
7. TeamGym Aarhus 2
Score: 12.900 / Tid: 02:26
8. Nivå GF 1
Score: 12.800 / Tid: 02:37
Ynglinge Piger Pulje 1 - Trampet
1. Greve Gymnastik og Trampolin 1
Score: 15.900 / Tid: 02:37
2. Gladsaxe IF 5
Score: 12.966 / Tid: 02:24
3. Nivå GF 1
Score: 12.733 / Tid: 02:39
4. TeamGym Næstved 1
Score: 12.633 / Tid: 02:40
5. Ølstykke GF 8
Score: 12.533 / Tid: 02:39
6. TeamGym Aarhus 2
Score: 11.533 / Tid: 01:40
7. Silkeborg P/D 13
Score: 11.500 / Tid: 02:45
8. Bellinge-Gymnasterne 12
Score: 11.333 / Tid: 02:42

Ynglinge Piger Pulje 2 - Rytme
1. Gadstrup Team Gym 5
Score: 18.133 / Tid: 02:39
2. Ringsted IF 7
Score: 16.366 / Tid: 02:43
3. Bolbro Gymnasterne 3
Score: 16.266 / Tid: 02:54
4. Jerne IF 1
Score: 15.100 / Tid: 02:39
5. Haslev TT 1
Score: 15.066 / Tid: 02:43
6. AIF-Gymnastik - Albertslund 1
Score: 14.800 / Tid: 02:35
7. Slagelse GF 1
Score: 14.333 / Tid: 02:55
8. GHG - Temagym Herlev 10
Score: 14.166 / Tid: 02:41
9. Gladsaxe IF 9
Score: 13.600 / Tid: 02:37
10. Vedbæk GF 1
Score: 13.366 / Tid: 02:23
11. Bellinge-Gymnasterne 13
Score: 13.233 / Tid: 02:58
12. Bellinge-Gymnasterne 14
Score: 12.433 / Tid: 02:56
Ynglinge Piger Pulje 2 - Bane
1. Jerne IF 1
Score: 13.600 / Tid: 02:19
2. Gadstrup Team Gym 5
Score: 13.500 / Tid: 02:43
3. Bolbro Gymnasterne 3
Score: 12.900 / Tid: 02:33
4. GHG - Temagym Herlev 10
Score: 12.250 / Tid: 02:25
5. Ringsted IF 7
Score: 12.200 / Tid: 02:26
6. Bellinge-Gymnasterne 13
Score: 12.050 / Tid: 02:41
7. Vedbæk GF 1
Score: 11.600 / Tid: 02:29
8. Slagelse GF 1
Score: 11.050 / Tid: 02:36
9. AIF-Gymnastik - Albertslund 1
Score: 10.600 / Tid: 02:08
10. Haslev TT 1
Score: 10.550 / Tid: 02:52
11. Gladsaxe IF 9
Score: 10.400 / Tid: 02:18
12. Bellinge-Gymnasterne 14
Score: 7.400 / Tid: 02:34
Ynglinge Piger Pulje 2 - Trampet
1. Gadstrup Team Gym 5
Score: 11.833 / Tid: 02:49
2. Jerne IF 1
Score: 10.566 / Tid: 02:20
3. Bolbro Gymnasterne 3
Score: 10.033 / Tid: 02:38
4. Haslev TT 1
Score: 10.000 / Tid: 02:49
5. Slagelse GF 1
Score: 9.666 / Tid: 02:04
6. AIF-Gymnastik - Albertslund 1
Score: 9.666 / Tid: 02:20
7. Ringsted IF 7
Score: 9.433 / Tid: 02:31
8. Gladsaxe IF 9
Score: 9.066 / Tid: 02:11
9. GHG - Temagym Herlev 10
Score: 8.466 / Tid: 02:35
10. Bellinge-Gymnasterne 13
Score: 8.366 / Tid: 02:39
11. Bellinge-Gymnasterne 14
Score: 7.000 / Tid: 02:47
12. Vedbæk GF 1
Score: 6.833 / Tid: 01:59

Ynglinge Piger Pulje 3 - Rytme
1. Herlufholm GF 9
Score: 16.433 / Tid: 02:39
2. TeamGym Aarhus 7
Score: 15.100 / Tid: 02:55
3. Ringsted IF 8
Score: 13.433 / Tid: 02:48
4. Vejen GF 5
Score: 13.066 / Tid: 02:50
5. AIF-Gymnastik - Albertslund 2
Score: 12.600 / Tid: 02:38
6. Hvidovre Gymnastik af 1937 3
Score: 12.466 / Tid: 02:48
7. FG 90 - Frederikshavn 3
Score: 11.233 / Tid: 02:32
8. Oure-Gudme Idrætsforening 2
Score: 9.166 / Tid: 02:32
9. Tirstrup-Balle IF 2
Score: 7.466 / Tid: 02:39
Ynglinge Piger Pulje 3 - Bane
1. Herlufholm GF 9
Score: 14.300 / Tid: 02:27
2. Vejen GF 5
Score: 12.350 / Tid: 02:17
3. TeamGym Aarhus 7
Score: 11.700 / Tid: 02:34
4. Ringsted IF 8
Score: 10.500 / Tid: 02:26
5. Hvidovre Gymnastik af 1937 3
Score: 10.450 / Tid: 02:31
6. AIF-Gymnastik - Albertslund 2
Score: 9.350 / Tid: 02:06
7. FG 90 - Frederikshavn 3
Score: 7.500 / Tid: 01:58
8. Oure-Gudme Idrætsforening 2
Score: 7.300 / Tid: 02:19
9. Tirstrup-Balle IF 2
Score: 6.250 / Tid: 02:01
Ynglinge Piger Pulje 3 - Trampet
1. Ringsted IF 8
Score: 13.433 / Tid: 02:27
2. Herlufholm GF 9
Score: 12.533 / Tid: 02:25
3. TeamGym Aarhus 7
Score: 9.933 / Tid: 02:38
4. Vejen GF 5
Score: 9.633 / Tid: 02:20
5. Hvidovre Gymnastik af 1937 3
Score: 9.533 / Tid: 02:31
6. AIF-Gymnastik - Albertslund 2
Score: 8.666 / Tid: 02:13
7. FG 90 - Frederikshavn 3
Score: 8.233 / Tid: 02:18
8. Oure-Gudme Idrætsforening 2
Score: 7.633 / Tid: 02:19
9. Tirstrup-Balle IF 2
Score: 6.533 / Tid: 01:57

Ynglinge Mix Pulje 1 - Rytme
1. Gadstrup Team Gym 4
Score: 17.133 / Tid: 02:53
2. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole 1
Score: 15.133 / Tid: 02:55
3. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole 2
Score: 13.566 / Tid: 02:52
4. Eskilstrup G & IF 8
Score: 12.233 / Tid: 02:37
5. Oure-Gudme Idrætsforening 3
Score: 10.600 / Tid: 02:43
6. Vidar - Sønderborg 4
Score: 7.666 / Tid: 02:49
Ynglinge Mix Pulje 1 - Bane
1. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole 1
Score: 16.200 / Tid: 02:10
2. Gadstrup Team Gym 4
Score: 14.800 / Tid: 02:41
3. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole 2
Score: 14.050 / Tid: 02:16
4. Eskilstrup G & IF 8
Score: 12.500 / Tid: 02:37
5. Oure-Gudme Idrætsforening 3
Score: 11.450 / Tid: 02:30
6. Vidar - Sønderborg 4
Score: 8.150 / Tid: 02:10
Ynglinge Mix Pulje 1 - Trampet
1. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole 1
Score: 14.866 / Tid: 02:24
2. Gadstrup Team Gym 4
Score: 13.566 / Tid: 02:38
3. Stevns Gymnastik- og Idrætsefterskole 2
Score: 11.400 / Tid: 02:23
4. Oure-Gudme Idrætsforening 3
Score: 10.900 / Tid: 02:20
5. Eskilstrup G & IF 8
Score: 10.700 / Tid: 02:38
6. Vidar - Sønderborg 4
Score: 8.500 / Tid: 01:59

Ynglinge Drenge Pulje 1 - Rytme
1. TeamGym Aarhus 1
Score: 18.066 / Tid: 02:50
2. Svendborg GF 8
Score: 17.900 / Tid: 02:52
3. Gadstrup Team Gym 8
Score: 17.700 / Tid: 02:38
4. Gjellerup Sdr. S.G. og I 3
Score: 17.233 / Tid: 03:00
5. Teamgym HG 11
Score: 16.166 / Tid: 02:52
6. Viborg GF 6
Score: 14.666 / Tid: 02:47
7. Gjellerup Sdr. S.G. Og I 4
Score: 13.866 / Tid: 02:46
8. Svendborg GF 9
Score: 13.800 / Tid: 02:44
9. Teamgym HG 12
Score: 11.933 / Tid: 02:54
10. Silkeborg P/D 14
Score: 11.633 / Tid: 02:34
11. Eskilstrup G & IF 7
Score: 11.566 / Tid: 02:48
12. Brønderslev GF 1
Score: 9.166 / Tid: 02:29
13. VIDAR - Sønderborg 3
Score: 6.900 / Tid: 02:30
Ynglinge Drenge Pulje 1 - Bane
1. Svendborg GF 8
Score: 18.050 / Tid: 02:30
2. Gjellerup Sdr. S.G. og I 3
Score: 17.900 / Tid: 02:40
3. TeamGym Aarhus 1
Score: 17.050 / Tid: 02:32
4. Teamgym HG 11
Score: 16.350 / Tid: 02:26
5. Svendborg GF 9
Score: 15.550 / Tid: 02:13
6. Gadstrup Team Gym 8
Score: 13.900 / Tid: 02:51
7. Eskilstrup G & IF 7
Score: 12.950 / Tid: 02:35
8. Gjellerup Sdr. S.G. Og I 4
Score: 12.950 / Tid: 02:35
9. Viborg GF 6
Score: 12.750 / Tid: 02:05
10. Brønderslev GF 1
Score: 11.850 / Tid: 02:22
11. Silkeborg P/D 14
Score: 10.750 / Tid: 02:24
12. VIDAR - Sønderborg 3
Score: 7.900 / Tid: 02:17
13. Teamgym HG 12
Score: 6.450 / Tid: 02:03
Ynglinge Drenge Pulje 1 - Trampet
1. TeamGym Aarhus 1
Score: 18.700 / Tid: 02:30
2. Gjellerup Sdr. S.G. og I 3
Score: 18.333 / Tid: 02:43
3. Svendborg GF 8
Score: 16.700 / Tid: 02:29
4. Teamgym HG 11
Score: 15.933 / Tid: 02:27
5. Svendborg GF 9
Score: 15.266 / Tid: 02:42
6. Gjellerup Sdr. S.G. Og I 4
Score: 13.366 / Tid: 02:39
7. Gadstrup Team Gym 8
Score: 13.333 / Tid: 02:55
8. Viborg GF 6
Score: 12.800 / Tid: 02:13
9. Silkeborg P/D 14
Score: 12.400 / Tid: 02:22
10. Eskilstrup G & IF 7
Score: 11.533 / Tid: 02:47
11. Brønderslev GF 1
Score: 10.633 / Tid: 02:32
12. VIDAR - Sønderborg 3
Score: 8.766 / Tid: 02:15
13. Teamgym HG 12
Score: 6.200 / Tid: 02:25

 

 


GymFotoVideo.dk
4200 Slagelse
Tlf: 5852 0192
E-mail: info@gymfotovideo.dk

Indholdsstatus:
Antal videoklip: 18.165
Antal fotos: 46.872
Live streaming: Offline