GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Juniorrækken 1. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Idrætsforeningen SOR (SOR Junior) Odense 13.40 03:02 21/4-2012 736


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.304
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.015
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 933
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 749
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 679
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 495
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 727
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 547
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 478
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 442
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.519
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 613
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 599
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 438
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 497
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 485
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 548
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 407
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 367
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 444
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 583
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 641
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 431
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 413
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 409
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 743
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 385
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 372
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 442
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 676
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 508
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 382
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 356
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 358
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 355
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 330
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 323
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 334
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 800
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 449
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 661
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 548
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 464
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 695
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 602
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 360
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 326
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 409
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.813
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.416
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 754
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 828
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 510
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 736
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 681
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 545
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.235
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 996
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 585
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 430
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 449
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 563
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 349
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 466
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 669
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 462
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 455
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 380
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 463
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 482
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 441
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 448
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 494
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 442
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 476
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 461
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 353
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 363
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 380
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 403

   Sidste nyt under Foto
8/6 DM2014 Junior Finale
Se en masse billeder fra Junior DM2014 i TeamGym i Gladsaxe.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se en masse billeder fra 2. Runde af DM i Sports Acro.

17/5 DGF Winners Final
Se billeder fra Winners Final i Odense ved Senior DM.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

   Sidste nyt under Video
8/6 DM2014 Junior Finale
Se alle holdene fra Junior DM Finalen i TeamGym.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se rutinerne fra det danske junior mesterskab i Sports Acrobatik.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

15/5 Efterskole DM i TeamGym
Se hele efterskole DM i TeamGym fra Odense.

   Gymnastik i Aviserne
8. Mange ville se nyt multicenter
Der var ikke en ledig parkeringsplads i miles omkreds men til gengæld så tæt pakket indenfor, at de sidst-ankomne måtte presse sig ind, da Præstø Multicenter torsdag blev indviet. Det skete med borgmesterkæde, lagkage og trefoldigt leve fra over 500 brugere, frivillige, idrætsudøvere, beboere...
SJ Nyheder - 26/9-2014

Kirkegymnastik engagerer kvinder
På www.kristendom.dk/initiativ kan man foreslå et tiltag til Kristeligt Dagblads Initiativpris. Alle initiativer præsenteres på kristendom.dk. Alternativt kan man sende en mail med sit forslag til initiativ@kristendom.dk eller sende et brev til avisen. Blandt alle læsere, der foreslår et...
http://www.kristendom.dk - 14/9-2014

Gymnastik for små, livlige springfjedre
Gymnastik, men på den sjove måde. Sådan lyder målsætningen med en gymnastikskole, som Hylke UG og Riis-Tebstrup IF laver i samarbejde med DGI Østjylland. Skolen er for børn fra 0.-3. klasse, og der er ingen krav om, at man skal være en ørn til gymnastik i forvejen. Eneste krav er, at...
Lokalavisen Skanderborg - 14/9-2014