GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Juniorrækken 1. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Idrætsforeningen SOR (SOR Junior) Odense 13.40 03:02 21/4-2012 836


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.453
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.095
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 1.033
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 840
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 754
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 550
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 810
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 615
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 553
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 513
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.712
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 718
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 687
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 520
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 593
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 557
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 633
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 470
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 442
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 524
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 654
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 726
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 487
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 493
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 468
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 829
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 433
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 435
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 505
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 754
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 591
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 444
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 421
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 417
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 420
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 396
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 381
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 385
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 880
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 515
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 733
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 616
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 532
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 808
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 668
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 421
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 387
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 471
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.939
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.519
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 846
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 913
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 578
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 836
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 767
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 613
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.375
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.122
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 674
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 497
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 508
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 672
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 415
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 530
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 739
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 526
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 514
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 437
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 534
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 556
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 505
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 519
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 558
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 508
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 554
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 536
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 413
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 424
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 441
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 471

   Sidste nyt under Foto
28/2 TeamGym SM2015 U8/U10/U13
Se fotos af alle holdene fra TeamGym SM2015 U8/U10/13 i Ringsted.

22/2 Gymnasternes Dag i Køge
Se en masse flotte billeder fra Gymnasternes Dag i Køge.

21/2 Princess Cup i RSG
Ny er der billeder af alle de yndige små princesser fra Princesse Cup i RSG.

20/2 Opvisning på SGE
Se en masse flotte billeder fra opvisningsdagen på Sorø Gymnastikefterskole.

23/11 AGG Udtagelse 2014
Se fotos af alle holdene fra den flotte udtagelse i Æstetisk Gymnastik i Sorø.

8/6 DM2014 Junior Finale
Se en masse billeder fra Junior DM2014 i TeamGym i Gladsaxe.

   Sidste nyt under Video
28/2 TeamGym SM 2015 U8/U10/U13
Se alle deltagerne ved TeamGym SM2015 U89/U10/U13.

22/2 Gymnasternes Dag i Køge
Se alle holdene fra Gymnasternes Dag i Køge.

21/2 Princess Cup
Se alle de dygtige piger fra Princess Cup i Valby.

20/2 Opvisning på SGE
Se alle holdene fra opvisningsaften på Sorø Gymnastikefterskole.

2/2 DM 2015 i Grand Prix-Rytme 1. Runde
Se alle 170 serier fra weekendens 1. runde af Grand Prix-Rytme DM.

23/11 AGG Udtagelse 2014
Se alle holdene fra den flotte udtagelse i Æstetisk Gymnastik i Sorø.

   Gymnastik i Aviserne
800 gymnaster i Jysk Arena
Den står på spring, spjæt og sjip og dans, når Silkeborg Gymnastikforening på søndag byder velkommen til det årlige fællesstævne. Stævnet foregår i Jysk Arena med over 800 deltagende gymnaster fra 34 forskellige hold. Selve stævnet er på samme tid en helt ny og en gammel tradition, for da Danmarks...
Midtjyllands Avis - 24/2-2015

Forening bruger million-beløb på nyt fitness-center
Gundsømagle-borgerne kan til september se frem til et nyt fitnesscenter i det 220 kvadratmeter store kælder-lokale i Gundsømagle Bycenter. ?Vi har i flere år snakket om at åbne et fitnesscenter i byen. Vi har haft forskellige løsninger i spil, men nu har vi har fået mulighed for at leje os ind i...
http://www.ugenyt.dk - 18/2-2015

Gymnasternes Dag på Sjælland afholdes i Køge
Gymnastikkens mange facetter samles søndag den 22. februar til en fælles opvisningsdag, hvor gymnasterne går på opvisningsgulvet med det bedste de har lært. Gymnastikken i GymDanmark er alsidigt, og det afspejler Gymnasternes Dag - dagen byder på det klassiske og det utraditionelle, og er en sj...
Lørdags-Avisen Køge - 11/2-2015