GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Juniorrækken 2. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Sorø Gymnastik Forening (Team Junior) Odense 7.55 03:09 21/4-2012 406


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.140
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 923
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 812
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 657
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 595
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 427
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 657
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 471
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 409
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 370
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.357
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 508
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 506
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 360
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 403
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 408
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 463
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 340
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 291
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 359
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 504
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 545
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 373
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 349
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 354
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 673
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 316
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 305
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 376
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 581
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 431
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 319
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 294
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 285
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 289
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 262
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 267
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 270
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 710
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 372
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 575
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 480
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 388
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 573
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 521
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 296
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 264
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 345
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.664
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.305
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 680
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 721
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 438
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 646
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 596
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 484
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.119
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 917
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 485
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 368
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 380
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 486
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 283
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 383
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 581
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 394
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 391
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 323
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 386
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 406
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 387
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 370
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 416
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 372
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 397
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 374
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 285
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 294
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 315
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 343

   Sidste nyt under Foto
9/4 Efterskolernes Gymnastikdag Sjælland
Så er der billeder af de 13 sjællandske efterskoler som alle viste deres flotte opvisning.

29/3 DM2014 TeamGym Senior Kvalifikation
Se billeder fra TeamGym DM2014 Senior kvalifikationen i Ribe.

1/3 SM 2014 i Grand Prix-Rytme
Se masse billeder fra SM 2014 i Grand Prix-Rytme fra Køge.

2/2 DM 2014 i Grand Prix-Rytme 1. Runde
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 1. Runde i Odense.

31/1 Opvisning på SGE
Se en masse flotte billeder fra opvisningsdagen på Sorø Gymnastikefterskole.

25/1 Udtagelse til NM 2014 Junior
Se holdene fra udtagelsen til NM 2014 for junior i TeamGym.

   Sidste nyt under Video
13/4 JM2014 i Sports Acrobatik
Se rutinerne fra jyske mesterskaber i Sports Acrobatik.

13/4 FM2014 i Sports Acrobatik
Se rutinerne fra fynske mesterskaber i Sports Acrobatik.

13/4 DM 2014 i Æstetisk Gymnastik
Se alle de flotte serier fra dette års DM 2014 i Æstetisk Gymnastik i Greve.

12/4 SM2014 i Sports Acrobatik
Se rutinerne fra sjællandsmesterskaber i Sports Acrobatik.

9/4 Gymnastikdagen 2014 Sjælland
Se de 13 idrætsefterskoler fra opvisningsdagen i Slagelse.

5/4 DM2014 TeamGym Micro Kvalifikation
Se hele den flotte micro kvalifikationskonkurrence fra Svendborg.

   Gymnastik i Aviserne
2000 gymnaster i Gigantium
Aalborgstævnet er årets helt store begivenhed for 16 nord- og midtjyske efterskoler. Skolerne rejser rundt og fremfører deres gymnastikopvisninger, men stævnet i Aalborg er det største med flere tusinde tilskuere. - Det her er helt vildt. Der er så mange mennesker, så mange glade mennesker, og der...
TV2 Nord - 16/4-2014

Først i maj drager Team Lumina fra Sorø Gymnastikforening til...
SORØ: Først i maj drager Team Lumina fra Sorø Gymnastikforening til VM i æstetisk gymnastik, der afvikles i den russiske hovedstad Moskva. Økonomisk er den tur lige blevet lidt lettere, da gymnastikpigerne har fået 27.000 kr. i støtte til VM-turen fra TalentSport Sorø. - Vi har fulgt jer gennem...
SJ Nyheder - 14/4-2014

Gymnaster gav den gas i Skovlundehallen
Alle tilskuerpladser var fyldt til bristepunktet i de cirka tre timer, som afslutningen varede. Samtlige børne- og ungdomshold var på gulvet til stor begejstring for familie og venner, der kiggede på. »Det var en fornøjelse at se helt fra små børn, der var på gulvet sammen med en forælder til...
Ballerup bladet - 14/4-2014