GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Juniorrækken 2. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Sorø Gymnastik Forening (Team Junior) Odense 7.55 03:09 21/4-2012 467


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.279
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 995
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 905
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 730
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 661
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 481
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 711
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 533
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 464
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 429
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.483
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 588
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 586
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 422
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 480
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 470
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 534
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 391
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 353
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 430
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 564
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 627
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 417
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 397
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 397
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 726
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 369
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 358
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 428
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 660
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 490
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 367
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 342
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 343
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 339
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 315
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 309
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 322
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 785
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 436
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 645
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 529
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 442
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 668
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 586
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 347
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 311
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 393
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.784
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.386
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 731
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 805
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 494
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 712
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 666
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 530
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.214
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 980
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 559
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 415
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 434
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 546
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 331
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 450
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 650
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 443
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 442
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 363
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 448
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 467
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 427
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 421
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 479
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 427
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 452
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 446
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 336
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 350
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 364
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 385

   Sidste nyt under Foto
8/6 DM2014 Junior Finale
Se en masse billeder fra Junior DM2014 i TeamGym i Gladsaxe.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se en masse billeder fra 2. Runde af DM i Sports Acro.

17/5 DGF Winners Final
Se billeder fra Winners Final i Odense ved Senior DM.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

   Sidste nyt under Video
8/6 DM2014 Junior Finale
Se alle holdene fra Junior DM Finalen i TeamGym.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se rutinerne fra det danske junior mesterskab i Sports Acrobatik.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

15/5 Efterskole DM i TeamGym
Se hele efterskole DM i TeamGym fra Odense.

   Gymnastik i Aviserne
Succes for LG Gymnastik
Foreningen Lyngby og Gentofte Gymnastik starter igen i år sæsonen op med et rekordstort medlemsantal. Fra denne uge og et år frem 90 trænere på seks forskellige undervisningssteder aktivere og undervise flere end 1500 børn, unge og voksne i glad gymnastik, dans og parkour. ?Det er jo helt...
Det Grønne Område - 30/8-2014

Gymnaster i fuld firspring
Hvis de hænger med hovederne i foreningen Lyngby og Gentofte Gymnastik, så er det kun i takt til musikken, ikke på grund af svigtende opbakning. For LG Gymnastik kan for fjerde år i træk konstatere, at der kommer flere aktive udøvere til end året før. Fra denne uge og et år frem vil foreningen og...
Villabyerne - 28/8-2014

Verdensrekord til GymHelsinge
helsinge: Lørdag formiddag var der mere end usædvanlig meget ´trafik´ på Helsinge Gådade. GymHelsinge havde sat 119 unge gymnaster stævne - først og fremmest for at gøre opmærksom på det store behov, der er for en springhal i Gribskov Kommune, men samtidig havde man sat sig for at sl...
Uge Posten - 18/8-2014