GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Juniorrækken 2. række - Serie 2
Titel Sted Score Tid Dato Hits
GF Køge Bugt (Team 2) Odense 9.45 02:48 21/4-2012 567


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.482
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.107
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 1.047
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 858
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 771
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 563
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 831
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 627
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 573
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 527
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.748
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 732
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 696
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 532
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 609
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 571
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 650
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 489
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 454
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 536
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 666
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 739
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 497
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 547
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 481
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 840
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 447
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 452
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 519
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 773
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 610
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 460
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 430
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 425
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 438
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 416
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 396
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 395
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 900
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 532
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 745
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 628
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 544
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 820
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 680
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 437
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 397
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 482
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.964
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.548
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 859
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 930
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 589
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 849
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 783
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 632
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.392
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.141
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 690
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 506
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 518
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 684
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 426
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 542
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 750
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 538
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 522
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 447
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 546
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 573
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 513
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 529
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 577
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 518
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 567
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 546
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 427
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 435
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 453
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 482

   Sidste nyt under Foto
22/3 RSG SM2015 Gruppe
Ny billeder fra søndagens SM i Rytmisk Sports Gymnastik.

22/3 RSG SM2015 Individuelle
Ny billeder fra søndagens SM i Rytmisk Sports Gymnastik.

28/2 TeamGym SM2015 U8/U10/U13
Se fotos af alle holdene fra TeamGym SM2015 U8/U10/13 i Ringsted.

22/2 Gymnasternes Dag i Køge
Se en masse flotte billeder fra Gymnasternes Dag i Køge.

21/2 Princess Cup i RSG
Ny er der billeder af alle de yndige små princesser fra Princesse Cup i RSG.

20/2 Opvisning på SGE
Se en masse flotte billeder fra opvisningsdagen på Sorø Gymnastikefterskole.

   Sidste nyt under Video
22/3 RSG SM2015 Gruppe
Se alle de flotte serierne fra Rytmisk Sports Gymnastik SM 2015 i Taastrup.

22/3 RSG SM2015 Individuelle
Se de flotte serierne fra Rytmisk Sports Gymnastik SM 2015 i Taastrup.

7/3 Grand Prix-Rytme SM 2015
Se alle de flotte serierne fra Grand Prix-Rytme SM 2015 i Greve.

28/2 TeamGym SM 2015 U8/U10/U13
Se alle deltagerne ved TeamGym SM2015 U89/U10/U13.

22/2 Gymnasternes Dag i Køge
Se alle holdene fra Gymnasternes Dag i Køge.

21/2 Princess Cup
Se alle de dygtige piger fra Princess Cup i Valby.

   Gymnastik i Aviserne
Mange ville se gymnastikopvisning
Tunehallen var fyldt til bristepunktet i går søndag, da næsten 200 mere end de forventede 550 publikummer dukkede op til afslutningen på årets gymnastiksæson. Hertil kom 30 instruktører samt 200 Tune gymnaster og et 100 personer stort gæstehold fra Vestsjælland Idrætsefterskole. Den røde...
Nordvestnyt - 30/3-2015

For 12 min. siden Stige-gymnasterne på gulvet
Stige GF er en af de helt store foreninger i det nordlige Odense. Lørdag var det deres tur til at runde vinterens gymnastiktræning af ved den store opvisningsdag i Stige Hallen. Foreningen tæller op mod 600 medlemmer og spreder sig da også til både Søhus og Lumby. -Vi dækker mange genrer, lød det...
Fyens Stiftstidende - 29/3-2015

Se billederne: Lysshow, musik og masser af gymnastik
Klapsalverne er massive og taktfaste, da et stolt og lettet gymnastikhold går fra halgulvet. Nervøsiteten sidder uden på dragten hos det næste hold på gulvet. Publikum ser med forventning på dem. Alt er, som det plejer at være til en lokalopvisning i gymnastik. Det var svært ikke at blive grebet...
Nordvestnyt - 28/3-2015