GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Juniorrækken 2. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Silkeborg GF (Team Lime) Odense 8.05 03:19 21/4-2012 474


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.332
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.033
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 949
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 766
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 692
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 505
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 740
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 560
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 493
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 454
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.558
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 631
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 608
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 448
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 516
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 495
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 559
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 415
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 381
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 460
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 593
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 658
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 440
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 427
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 419
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 762
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 395
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 382
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 453
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 690
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 525
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 393
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 369
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 370
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 368
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 338
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 332
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 342
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 823
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 465
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 673
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 560
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 474
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 724
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 616
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 374
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 339
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 417
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.835
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.432
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 774
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 853
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 523
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 760
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 696
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 558
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.265
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.014
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 602
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 442
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 456
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 594
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 364
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 481
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 679
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 470
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 463
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 391
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 474
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 497
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 451
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 461
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 508
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 449
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 494
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 472
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 363
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 371
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 389
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 415

   Sidste nyt under Foto
8/6 DM2014 Junior Finale
Se en masse billeder fra Junior DM2014 i TeamGym i Gladsaxe.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se en masse billeder fra 2. Runde af DM i Sports Acro.

17/5 DGF Winners Final
Se billeder fra Winners Final i Odense ved Senior DM.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

   Sidste nyt under Video
8/6 DM2014 Junior Finale
Se alle holdene fra Junior DM Finalen i TeamGym.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se rutinerne fra det danske junior mesterskab i Sports Acrobatik.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

15/5 Efterskole DM i TeamGym
Se hele efterskole DM i TeamGym fra Odense.

   Gymnastik i Aviserne
EM-guld til Gjellerup-gymnaster
Ni gymnaster fra Gjellerup Sdr. var med på de danske landshold, som i weekenden blev europamestre på Island GYMNASTIK Ni gymnaster og to instruktører fra Gjellerup Sdr. bidrog i weekenden til en vaskeægte dansk gymnastik-triumf.Ved EM i spring-rytmegymnastik for... For at læse denne artikel skal du...
Alt om Herning - 21/10-2014

Trampolinspringere sprang sig til guld, sølv og bronze
Der blev hængt både guld, sølv og bronze om nakkerne på trampolinspringerne fra Haslev i weekenden. Her var der Nordisk Mesterskab i sportsgrenen i Finland. Benjamin Salo Kjær, Lucas Cheung og Sara Lindahl sprang sig til guld, mens Daniel Præst snuppede sølv, og Sara Ladegaard tog en...
TV2 Øst - 21/10-2014

EM medaljeregn over GIF-Gymnaster
I sidste uge blev der afholdt EM i TeamGym. Det foregik på Island, men festen blev dansk. Der blev konkurreret i junior og senior, i henholdsvis damer, herre og mix. Ud af de 6 konkurrencer, vandt Danmark guld i de 5 og fik bronze i den sjette. Dermed blev det for Danmark et historisk godt EM, og...
Gladsaxe Bladet - 20/10-2014