GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Juniorrækken 2. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Silkeborg GF (Team Lime) Odense 8.05 03:19 21/4-2012 468


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.320
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.028
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 945
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 761
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 687
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 504
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 736
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 556
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 490
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 451
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.541
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 626
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 603
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 446
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 507
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 493
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 555
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 411
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 375
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 454
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 591
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 654
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 439
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 421
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 415
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 754
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 391
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 380
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 450
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 686
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 517
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 389
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 366
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 369
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 362
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 337
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 329
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 338
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 811
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 461
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 667
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 554
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 472
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 710
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 610
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 370
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 333
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 414
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.826
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.426
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 767
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 843
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 517
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 741
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 691
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 552
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.254
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.010
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 599
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 438
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 454
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 580
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 357
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 472
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 673
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 466
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 461
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 386
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 468
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 489
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 446
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 460
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 501
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 445
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 485
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 468
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 360
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 369
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 385
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 408

   Sidste nyt under Foto
8/6 DM2014 Junior Finale
Se en masse billeder fra Junior DM2014 i TeamGym i Gladsaxe.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se en masse billeder fra 2. Runde af DM i Sports Acro.

17/5 DGF Winners Final
Se billeder fra Winners Final i Odense ved Senior DM.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

   Sidste nyt under Video
8/6 DM2014 Junior Finale
Se alle holdene fra Junior DM Finalen i TeamGym.

24/5 Sports Acro DM2014 Junior
Se rutinerne fra det danske junior mesterskab i Sports Acrobatik.

17/5 Sports Acro DM2014 Senior
Se alle deltagerne ved Sports Acro Senior DM 2. runde i Odense.

16/5 DM2014 TeamGym Senior Finale
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i TeamGym 2. Runde i Odense.

16/5 DM2014 Grand Prix-Rytme Senior
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2014 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Odense.

15/5 Efterskole DM i TeamGym
Se hele efterskole DM i TeamGym fra Odense.

   Gymnastik i Aviserne
Køgegymnast på landsholdet
Gymnastikforeningen Køge Bugt har tidligere haft tre gymnaster på juniorlandshold. Men det er første gang, klubben er repræsenteret på seniorlandsholdet efter udtagelsen af Oliver Olsen til det danske hold til EM. På landsholdssamlinger i løbet af året er bruttotruppen skåret ned til et hold p...
Lørdags-Avisen Køge - 16/10-2014

Gymnaster springer i glæde
Springgymnastik i Havdrup er en kæmpe succes. Og niveauet er højt. Derfor er der glæde i Havdrup Gymnastikforening over, at de nu har fået råd til en såkaldt pomfritgrav. - Vi har formået at skaffe de omkring 550.000 kroner, det koster at etablere en pomfritgrav. Det er kort fortalt et hul under...
Dagbladet Ringsted - 16/10-2014

Lokale gymnaster til EM på Island
Når 72 landsholdsgymnaster og deres trænere i denne uge deltager ved EM i TeamGym - spring-rytme gymnastik - på Island har de en stolt tradition at bære videre. Danmark er favoritter til flere af de eftertragtede medaljesæt som 14 lande kæmper om. Der kæmpes i rækkerne seniorherre, damer og mix...
Lørdags-Avisen Køge - 14/10-2014