GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Pigerækken 2. række - Serie 2
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle) Odense 7.65 02:59 21/4-2012 501


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.613
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.185
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 1.130
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 930
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 849
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 626
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 908
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 700
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 654
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 588
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.848
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 805
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 757
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 601
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 677
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 652
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 724
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 551
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 518
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 609
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 739
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 799
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 574
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 633
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 549
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 915
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 509
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 521
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 589
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 847
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 675
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 542
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 488
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 479
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 501
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 479
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 464
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 457
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 977
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 597
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 810
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 698
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 601
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 896
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 738
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 496
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 456
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 550
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 2.076
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.627
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 926
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 1.005
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 660
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 922
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 863
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 698
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.501
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.241
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 758
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 574
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 580
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 765
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 481
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 614
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 829
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 592
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 590
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 510
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 611
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 633
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 596
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 609
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 635
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 569
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 640
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 612
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 479
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 498
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 511
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 553

   Sidste nyt under Foto
9/5 Sports Acro DM2015 - 1. Runde
Se en masse billeder fra 1. Runde af DM i Sports Acro i Dalum.

2/5 DM2015 TeamGym Senior Kvalifikation
Se billeder fra TeamGym DM2015 Senior kvalifikationen i Svendborg.

18/4 DM2015 Grand Prix-Rytme
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2015 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Silkeborg.

12/4 Sports Acro JM 2015
Nu er der billeder fra Sports Acro JM 2015 på BGI.

11/4 Sports Acro SM 2015
Nu er der billeder fra Sports Acro SM 2015 i Sakskøbing.

2/4 TeamGym SM 2015
Se alle de deltagende hold ved SM 2015 i TeamGym i Roskilde.

   Sidste nyt under Video
21/6 GymDanmark i Tivoli
Se alle de dygtige hold fra GymDanmarks opvisning i Tivoli.

13/6 Winners Final 2015
Se alle de deltagende hold ved Winners Final i TeamGym.

30/5 Sports Acro DM2015 - 2. Runde
Se alle deltagerne ved Sports Acrobatik DM2015 - 2. runde i Slagelse.

23/5 DM2015 Grand Prix-Rytme
Se de dygtige gymnaster fra DM 2015 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Farum.

22/5 Efterskole DM i TeamGym
Se efterskole DM i TeamGym fra Randers.

9/5 Sports Acro DM2015 - 1. Runde
Se alle deltagerne ved Sports Acrobatik DM2015 - 1. runde i Dalum.

   Gymnastik i Aviserne
TeamGym Djurs: Fik to hold i 1. division
Gymnaster og trænere i TeamGym Djurs kan se tilbage på en flot sæson. Målsætningen var at kvalificere sig som det 8. bedste hold i Danmark til Forbundsmesterskaberne og dermed snige sig i den fornemme 1. division. Det blev til fulde indfriet, idet både Minidrenge og Minipige 1 kvalificerede sig...
- 31/7-2015

EM i Rope Skipping lige om hjørnet
GymDanmark sender den største danske delegation af sjippere til en international konkurrence nogensinde og det er en god blanding af fremtidens stjerner og erfarne og garvede sjippere. Der konkurreres både i hold og individuelt og konkurrencerne er desuden opdelt i en åben række og det officielle...
- 31/7-2015

Furesø-piger deltager i stort sjippe-stævne i Tyskland
Sport Syv piger fra Værløse Gymnastik deltager i næste uge i det store stævne European Open Tournament i Idar-Oberstein i Tyskland. De syv piger kommer fra Værløse Gymnastiks Rope Skipping hold (sjiping, red.), og pigerne har sparet op til turen hele den forgangne sæson ved blandt andet at sælge...
- 30/7-2015