GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Pigerækken 2. række - Serie 2
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle) Odense 7.65 02:59 21/4-2012 450


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.529
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.125
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 1.069
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 870
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 785
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 574
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 839
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 642
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 586
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 544
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.777
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 755
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 706
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 543
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 617
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 592
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 660
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 506
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 463
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 546
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 689
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 748
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 511
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 584
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 495
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 852
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 456
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 461
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 536
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 783
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 619
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 483
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 439
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 435
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 450
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 429
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 407
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 403
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 914
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 544
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 758
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 647
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 556
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 832
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 690
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 447
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 407
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 495
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.994
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.563
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 872
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 944
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 601
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 864
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 795
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 643
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.424
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.165
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 706
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 518
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 527
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 695
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 434
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 558
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 774
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 546
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 534
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 459
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 555
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 585
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 525
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 543
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 586
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 527
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 579
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 558
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 437
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 444
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 461
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 495

   Sidste nyt under Foto
2/5 DM2015 TeamGym Senior Kvalifikation
Se billeder fra TeamGym DM2015 Senior kvalifikationen i Svendborg.

18/4 DM2015 Grand Prix-Rytme
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2015 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Silkeborg.

12/4 Sports Acro JM 2015
Nu er der billeder fra Sports Acro JM 2015 på BGI.

11/4 Sports Acro SM 2015
Nu er der billeder fra Sports Acro SM 2015 i Sakskøbing.

2/4 TeamGym SM 2015
Se alle de deltagende hold ved SM 2015 i TeamGym i Roskilde.

22/3 RSG SM2015 Gruppe
Ny billeder fra søndagens SM i Rytmisk Sports Gymnastik.

   Sidste nyt under Video
2/5 DM2015 TeamGym Senior Kvalifikation
Se hele den spændende senior kvalifikationskonkurrence fra Svendborg.

23/4 Efterskole DM i Rytme
Se serierne fra Efterskole DM i Rytme på Gymnastikefterskolen Stevns.

18/4 DM2015 Grand Prix-Rytme
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2015 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Silkeborg.

12/4 JM2015 i Sports Acrobatik
Se rutinerne fra jyske mesterskaber i Sports Acrobatik.

12/4 DM 2015 i Æstetisk Gymnastik
Se alle de flotte serier fra dette års DM 2015 i Æstetisk Gymnastik i Sorø.

11/4 SM2015 i Sports Acrobatik
Se rutinerne fra sjællandsmesterskaber i Sports Acrobatik.

   Gymnastik i Aviserne
Lokal gymnast udtaget til NM
Selvom hun ikke er mere end 14 år, stråler målrettetheden ud af hendes øjne. Hun vil være blandt de bedste, og hun træner hårdt for det. Mellem tre og fire timer dagligt, men Clara Dahl Meincke elsker det. De mange timers træning giver også resultater, for Clara Dahl Meincke er netop blevet udtaget...
Furesø Avis - 2/5-2015

Søndagsgymnastik i Solrød
Solrød Gymnastikforening inviterer alle til gymnastikopvisning søndag den 26. april i Solrød Idrætscenter. Siden september har over 1000 medlemmer hver uge i Solrød Gymnastikforening givet den gas med træning - de fleste én gang om ugen, men en del trænere også flere gange om ugen. Søndag afrunder...
Holbæk Amts Venstreblad - 23/4-2015

Grand prix guld til LSI-piger
Minipigerne fra LSI Gymnastik strøg helt til tops ved DM i Grand Prix Rytmisk Gymnastik for hold i Silkeborg søndag 20. april. Pigerne vandt simpelt hen deres række og tog en guldmedalje med hjem, så der var forståeligt stor glæde på holdet. Pigerne lavede en super flot præstation, hvor der p...
http://www.ugenyt.dk - 23/4-2015