GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Pigerækken 2. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Silkeborg GF (Team Ocean) Odense 7.55 02:52 21/4-2012 869


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.568
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.146
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 1.097
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 896
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 810
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 587
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 863
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 659
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 609
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 558
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.802
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 775
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 718
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 565
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 640
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 609
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 682
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 520
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 481
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 568
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 706
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 766
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 532
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 597
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 514
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 869
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 467
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 476
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 554
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 799
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 640
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 504
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 455
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 448
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 464
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 444
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 423
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 416
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 938
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 564
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 776
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 666
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 577
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 857
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 707
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 466
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 422
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 513
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 2.025
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.586
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 890
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 973
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 625
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 889
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 817
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 664
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.450
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.196
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 721
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 541
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 549
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 727
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 449
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 576
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 792
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 561
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 554
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 476
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 568
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 603
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 569
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 574
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 607
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 544
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 606
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 581
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 449
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 461
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 474
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 515

   Sidste nyt under Foto
9/5 Sports Acro DM2015 - 1. Runde
Se en masse billeder fra 1. Runde af DM i Sports Acro i Dalum.

2/5 DM2015 TeamGym Senior Kvalifikation
Se billeder fra TeamGym DM2015 Senior kvalifikationen i Svendborg.

18/4 DM2015 Grand Prix-Rytme
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2015 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Silkeborg.

12/4 Sports Acro JM 2015
Nu er der billeder fra Sports Acro JM 2015 på BGI.

11/4 Sports Acro SM 2015
Nu er der billeder fra Sports Acro SM 2015 i Sakskøbing.

2/4 TeamGym SM 2015
Se alle de deltagende hold ved SM 2015 i TeamGym i Roskilde.

   Sidste nyt under Video
23/5 DM2015 Grand Prix-Rytme
Se de dygtige gymnaster fra DM 2015 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Farum.

22/5 Efterskole DM i TeamGym
Se efterskole DM i TeamGym fra Randers.

9/5 Sports Acro DM2015 - 1. Runde
Se alle deltagerne ved Sports Acrobatik DM2015 - 1. runde i Dalum.

2/5 DM2015 TeamGym Senior Kvalifikation
Se hele den spændende senior kvalifikationskonkurrence fra Svendborg.

23/4 Efterskole DM i Rytme
Se serierne fra Efterskole DM i Rytme på Gymnastikefterskolen Stevns.

18/4 DM2015 Grand Prix-Rytme
Se alle de dygtige gymnaster fra DM 2015 i Grand Prix-Rytme 2. Runde i Silkeborg.

   Gymnastik i Aviserne
Gymnastik på højt niveau i Jysk Arena
GYMNASTIK Fredag den 22. maj gæster Ollerup Gymnastikhøjskole Silkeborg. Der lægges op til nogle timer med gymnastik på højt niveau i Jysk Arena.Silkeborg... For at læse denne artikel skal du være abonnent. Er du ikke det, kan du bestille et abonnement herunder - vi giver de første 30 dage gratis...
Midtjyllands Avis - 20/5-2015

Juniorgymnaster med fart - på Gudenådalens Efterskole
I sommerferien er der juniorlejr på Gudenådalens Efterskole. Det er DGI Østjylland Gymnastik & Fitness der inviterer gymnaster i alderen 13-18 år på en uges lejr. Der er åben for både nybegyndere og øvede, der 6.-11. juli får tilbudt en aktiv oplevelse med fokus på at have det sjovt med gymnastik...
FavrskovPosten - 14/5-2015

Daniel Præst blev Danmarksmester
For første gang nogensinde i sin lange trampolinkarriere kunne Haslev TTs Daniel Præst stolt række vandrepokalen i vejret og kalde sig individuel dansk mester i trampolinspring for seniorherrer efter sin flotte indsats ved DM stævnet i Holstebro i går. Efter at have vundet et utal af DM titler i...
Kalundborg Folkeblad - 10/5-2015