GymFotoVideo Login   


   DM 2012 - 2. runde - Pigerækken 2. række - Serie 1
Titel Sted Score Tid Dato Hits
Silkeborg GF (Team Ocean) Odense 7.55 02:52 21/4-2012 830


Hvis videoen stopper/hakker, så klik pause og vent til den grå bjælke er helt til højre.

 

Grand Prix-Rytme - DM 2012 - 2. runde (Se fotos her...)

   Pigerækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.25 / Tid: 03:10 / Hits: 2.455
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.95 / Tid: 03:20 / Hits: 1.095
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.80 / Tid: 03:03 / Hits: 1.033
4. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 12.45 / Tid: 03:03 / Hits: 840
5. Øbro (Team Snerle)
Score: 12.25 / Tid: 03:13 / Hits: 754
6. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 11.65 / Tid: 02:48 / Hits: 550
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.55 / Tid: 03:13 / Hits: 811
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.85 / Tid: 03:16 / Hits: 615
9. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 9.80 / Tid: 03:09 / Hits: 553
10. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 8.55 / Tid: 03:06 / Hits: 514
   Pigerækken 1. række - Serie 2

1. Greve Gymnastik & Trampolin (Team Amalit)
Score: 15.60 / Tid: 02:44 / Hits: 1.713
2. Espergærde IF (Team Messa)
Score: 13.65 / Tid: 02:45 / Hits: 718
3. Espergærde IF (Team Lilja)
Score: 13.45 / Tid: 02:59 / Hits: 687
4. GF Køge Bugt (Køge Bugt Pigerække)
Score: 12.25 / Tid: 02:41 / Hits: 520
5. DHG Gymnastik (DHG Pigerække)
Score: 11.40 / Tid: 02:51 / Hits: 593
6. Øbro (Team Snerle)
Score: 11.20 / Tid: 02:47 / Hits: 557
7. Næsby IF (Team One)
Score: 11.15 / Tid: 02:37 / Hits: 634
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Pink)
Score: 10.80 / Tid: 02:36 / Hits: 470
9. Tarup-Paarup IF (Team Flippa)
Score: 9.70 / Tid: 02:41 / Hits: 442
10. Spangsbjerg IF (Pigerækken)
Score: 8.70 / Tid: 02:52 / Hits: 525
   Pigerækken 2. række - Serie 1

1. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 11.15 / Tid: 03:11 / Hits: 654
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 10.40 / Tid: 03:12 / Hits: 726
3. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 9.60 / Tid: 03:16 / Hits: 487
4. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 9.50 / Tid: 03:21 / Hits: 495
5. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 8.45 / Tid: 03:08 / Hits: 469
6. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 7.55 / Tid: 02:52 / Hits: 830
7. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 7.55 / Tid: 03:00 / Hits: 434
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 7.45 / Tid: 03:11 / Hits: 435
9. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.35 / Tid: 03:07 / Hits: 505
   Pigerækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Ocean)
Score: 10.20 / Tid: 02:55 / Hits: 758
2. Farum GF (Team Rosa)
Score: 9.95 / Tid: 03:08 / Hits: 592
3. Hillerød G & IF (HGI Pige)
Score: 9.10 / Tid: 02:38 / Hits: 446
4. Idrætsforeningen SOR (Pigerne SOR)
Score: 8.85 / Tid: 02:39 / Hits: 423
5. Grindsted G & IF (Pigerne)
Score: 7.85 / Tid: 02:52 / Hits: 417
6. Hjerting IF - Gymnastik (Team Perle)
Score: 7.65 / Tid: 02:59 / Hits: 420
7. Sorø Gymnastik Forening (Team Lilla)
Score: 7.15 / Tid: 02:39 / Hits: 396
8. Alderslyst GF (Action Girls)
Score: 6.45 / Tid: 02:56 / Hits: 381
9. Ebberup IF (Team Cia)
Score: 4.10 / Tid: 02:53 / Hits: 386
   Tweens - Serie 1

1. GF Køge Bugt (Team Young)
Score: 10.65 / Tid: 02:50 / Hits: 880
2. GF Køge Bugt (Små Tweens)
Score: 10.00 / Tid: 02:50 / Hits: 516
3. Tarup-Paarup IF (TPI Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 03:23 / Hits: 734
4. DHG Gymnastik (DHG Tweens)
Score: 9.75 / Tid: 02:59 / Hits: 617
5. Ballerup GF (BG Tweens)
Score: 9.20 / Tid: 02:55 / Hits: 532
6. Munkebjerg Gym og Hop (Munkebjerg Tweens)
Score: 9.00 / Tid: 03:15 / Hits: 809
7. Spangsbjerg IF (Team Spangsbjerg)
Score: 9.00 / Tid: 02:58 / Hits: 668
8. Helsinge SI (Team Lilja)
Score: 6.60 / Tid: 03:09 / Hits: 421
9. Helsinge SI (Team Isis)
Score: 5.25 / Tid: 03:18 / Hits: 387
10. Silkeborg GF (Team Pink) (Udenfor konkurrene)
Score: 6.60 / Tid: 02:56 / Hits: 471
   Juniorrækken 1. række - Serie 1

1. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 17.45 / Tid: 03:02 / Hits: 1.940
2. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.30 / Tid: 03:00 / Hits: 1.521
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.40 / Tid: 03:03 / Hits: 846
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 13.85 / Tid: 02:39 / Hits: 913
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 13.80 / Tid: 03:04 / Hits: 578
6. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 13.40 / Tid: 03:02 / Hits: 836
7. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 13.15 / Tid: 03:10 / Hits: 767
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 12.90 / Tid: 03:12 / Hits: 613
   Juniorrækken 1. række - Serie 2

1. Espergærde IF (Team Nova)
Score: 16.25 / Tid: 03:06 / Hits: 1.375
2. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Luna)
Score: 15.60 / Tid: 03:03 / Hits: 1.123
3. Greve Gymnastik & Tramnpolin (Team Ivalu)
Score: 14.75 / Tid: 02:59 / Hits: 674
4. GF Køge Bugt (Team 1)
Score: 11.90 / Tid: 02:47 / Hits: 497
5. Tåstrup IK (TIK Junior)
Score: 11.70 / Tid: 03.02 / Hits: 508
6. DHG Gymnastik (DHG Junior)
Score: 11.35 / Tid: 02:42 / Hits: 673
7. Idrætsforeningen SOR (SOR Junior)
Score: 11.00 / Tid: 02:51 / Hits: 415
8. Munkebjerg Gym og Hop (Junior Grand Prix)
Score: 10.90 / Tid: 03:07 / Hits: 530
   Juniorrækken 2. række - Serie 1

1. Øbro (Team Auga)
Score: 10.20 / Tid: 03:12 / Hits: 740
2. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.55 / Tid: 02:55 / Hits: 526
3. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 8.80 / Tid: 03:17 / Hits: 514
4. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 03:03 / Hits: 438
5. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 8.05 / Tid: 03:19 / Hits: 534
6. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 7.55 / Tid: 03:09 / Hits: 557
7. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 7.35 / Tid: 03:01 / Hits: 505
8. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 7.25 / Tid: 03:11 / Hits: 520
   Juniorrækken 2. række - Serie 2

1. Silkeborg GF (Team Fleur)
Score: 9.70 / Tid: 02:57 / Hits: 559
2. Alderslyst GF (Alderslyst Junior)
Score: 9.65 / Tid: 02:58 / Hits: 508
3. GF Køge Bugt (Team 2)
Score: 9.45 / Tid: 02:48 / Hits: 554
4. Øbro (Team Auga)
Score: 8.65 / Tid: 02:55 / Hits: 536
5. Øbro (Team Lume)
Score: 8.20 / Tid: 02:39 / Hits: 413
6. Silkeborg GF (Team Lime)
Score: 7.75 / Tid: 03:04 / Hits: 425
7. Ebberup IF (Team Daisy)
Score: 6.95 / Tid: 03:02 / Hits: 441
8. Sorø Gymnastik Forening (Team Junior)
Score: 5.75 / Tid: 02:49 / Hits: 471

   Sidste nyt under Foto
28/2 TeamGym SM2015 U8/U10/U13
Se fotos af alle holdene fra TeamGym SM2015 U8/U10/13 i Ringsted.

22/2 Gymnasternes Dag i Køge
Se en masse flotte billeder fra Gymnasternes Dag i Køge.

21/2 Princess Cup i RSG
Ny er der billeder af alle de yndige små princesser fra Princesse Cup i RSG.

20/2 Opvisning på SGE
Se en masse flotte billeder fra opvisningsdagen på Sorø Gymnastikefterskole.

23/11 AGG Udtagelse 2014
Se fotos af alle holdene fra den flotte udtagelse i Æstetisk Gymnastik i Sorø.

8/6 DM2014 Junior Finale
Se en masse billeder fra Junior DM2014 i TeamGym i Gladsaxe.

   Sidste nyt under Video
28/2 TeamGym SM 2015 U8/U10/U13
Se alle deltagerne ved TeamGym SM2015 U89/U10/U13.

22/2 Gymnasternes Dag i Køge
Se alle holdene fra Gymnasternes Dag i Køge.

21/2 Princess Cup
Se alle de dygtige piger fra Princess Cup i Valby.

20/2 Opvisning på SGE
Se alle holdene fra opvisningsaften på Sorø Gymnastikefterskole.

2/2 DM 2015 i Grand Prix-Rytme 1. Runde
Se alle 170 serier fra weekendens 1. runde af Grand Prix-Rytme DM.

23/11 AGG Udtagelse 2014
Se alle holdene fra den flotte udtagelse i Æstetisk Gymnastik i Sorø.

   Gymnastik i Aviserne
Gymnaster slog sig løs i Frederiksborgcentret
DGI Nordsjællands forårsopvisninger blev i weekenden skudt i gang i Frederiksborgcentret i Hillerød, hvor masser af hold viste deres kunnen fra morgen til aften. Der var fyldt op på tilskuerpladserne - i alt forventer DGI, at omkring 5.000 tilskuere tropper op i hallerne i Nordsjælland. For...
Hillerød Posten - 2/3-2015

GymSkole til børnene i Nivå
Gymnastikglade børn fra Nivå og omegn kan glæde sig til sommerferien, hvor GymDanmark i samarbejde med Nivå Gymnastikforening afholder GymSkole. Sommerens GymSkoler åbnede op for billetsalget mandag den 2. marts klokken 10, og Nivå Gymnastikforening arrangerer GymSkole den 31. juli til den 2...
Uge-Nyt Fredensborg - 2/3-2015

Se alle billederne: Gymnasterne indtog Ribe
RIBE: Mange måneders træning kulminerede i weekenden for 3550 gymnaster, som skulle på gulvet i Ribe Fritidscenter for at vise, hvad de havde lært til DGI Sydvests store forårsopvisning. Et af højdepunkterne søndag var det 132 mands store gæstehold fra Bramming Gymnastik og Idrætsefterskole, som...
JydskeVestkysten - 2/3-2015